Kilijan Mbape - Sputnik Srbija

PSŽ završio pola posla – Lacio „nokautirao“ grogirani Bajern

Fudbaleri Pari Sen Žermena opravdali su ulogu favorita i pobedili su na „Parku prinčeva“ Real Sosijedad rezultatom 2:0 (0:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Lacio je kao domaćin golom Ćira Imobilea iz penala u 69. minutu uspeo da nokautira Bajern, pa je jasno da će za tri nedelje u revanšu u Minhenu biti i te kako uzbudljivo.
Doputovao je Bajern grogiran u Rim, zbog poraza od Bajern Leverkuzena (3:0) u velikom derbiju nemačkog fudbala i borbe dva tima za „Salataru“.
Iskoristio je to maksimalno Lacio, koji je posle „uspavanke“ nakon prvih 45 minuta zaigrao nešto ofanzivnije, što im se isplatilo u 66. minutu.
Štoper Upamekano je „pocrveneo“ zbog neopreznog starta nad Isaksenom i glavni sudija mu je pokazao put u svlačionicu, dosudivši jedanaesterac za domaćina.
Siguran „s kreča“ bio je Ćiro Imobile u 69. minutu. Pokušavao je u nastavku susreta tim iz Minhena, iako brojčano slabiji, da dođe do poravnanja rezultata, ali bezuspešno.
Neverovatno zvuči podatak da Bajern nije imao šut u okvir gola. Čak 16 puta pretili su Miler, Kejn, Sane i drugovi, ali je besposlen bio Provedel.
Kada je u pitanju okršaj u Parizu između Pari Sen Žermena i Real Sosijedada, tamo je takođe viđena „uspavanka“ posle prvih 45 minuta, da bi u nastavku „sveci“ sa dva gola trasirali sebi praktično put ka četvrtfinalu Lige šampiona.
Špansku „bravu“ otključao je Kilijan Mbape pogotokom u 58. minutu na asistenciju Markinjosa, kada se odlično snašao i zakucao loptu pod prečku.
Samo 13 minuta kasnije Barkola je golom krunisao solo-prodor i šmekerski je vrhom kopačke proturio loptu ispod nogu golmana Remira.
Nije Sosijedad mogao ni do počasnog gola, pa ostaje da se vidi koliko će moći 5. marta u San Sebastijanu kada je zakazan revanš.
Tok oba susreta mogli ste da pratite uz Sputnjik sport u tekstualnom prenosu.
22:52 14.02.2024
90+5' - Kraj u Parizu i u Rimu
Lacio je savladao Bajern - 1:0, dok je PSŽ bio uspešniji od Real Sosijedada - 2:0.
22:50 14.02.2024
90' - Još pet minuta u Rimu
Toliko nade za Bajern da pokuša da izbegne poraz.
22:42 14.02.2024
86' - Slab pokušaj Kejna
Imao je Englez priliku da iz slobodnog udarca ugroz gol Provedela, ali se okliznuo i lopta je pogodila živi zid, završivši u korneru.
22:41 14.02.2024
85' - Bajern nemoćan
Meč u Rimu bliži se kraju, Bajern ima fudbalera manje i Lacio lako uspeva da zaustavi sve pokušaje Bavaraca.
22:29 14.02.2024
71' - PSŽ vodi 2:0
Barkola je strelac. Stuštio se mladi napadač s leve strane u ksazneni prostor Španaca i špicem je proturio loptu ispod nogu golmana Sosijedada.
22:25 14.02.2024
69' - GOOOL! Ćiro Imobile
Italijan je poslao loptu u jednu stranu, a Manuela Nojera u drugu. Vodi Lacio protiv Bajerna iz penala.
22:24 14.02.2024
67' - Penal za Lacio i crveni za Bajern
Užasan start Upamekana u kaznenom prostoru Lacija. Srušio je Isaksena i glavni sudija je bez oklevanja pokazao na belu tačku, dok je Dajo Upamekano dobio direktan crveni karton.
22:21 14.02.2024
64' - Prečka Mbapea!
Mogao je PSŽ da duplira prednost, da se lopti na putu ka mreži nije isprečila prečka posle udarca Kilijana Mbapea.
22:18 14.02.2024
58' - GOOOL! Vodi Pari Sen Žermen
Kilijan Mbape se najbolje snašao u petercu gostiju i uspeo loptu da pošalje pod prečku na asistenciju Markinjosa. Vodi Pari Sen Žermen protiv Real Sosijedada - 1:0.
22:09 14.02.2024
52' - Korner za Bajern
Pokušaj Džamala Musijale u poslednjem trenutku izblokirali su defanzivci Lacija.
22:02 14.02.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Nastavljeni su mečevi.
21:46 14.02.2024
45+1' - Poluvreme - "dve uspavanke"
Bez golova posle prvih 45 minuta na meču Lacio - Bajern i Pari Sen Žermen - Real Sosijedad.
21:41 14.02.2024
40' - Težak promašaj Musijale
Provedel je bio na kolenima, a Musijala je u padu sa sedam metara uspeo da prebaci gol udarcem levom nogom.
21:39 14.02.2024
38' - Solidan pokušaj Lacija
Isaksen je probao levom nogom, a njegov pokušaj otišao je pored Nojerovog gola.
21:33 14.02.2024
32' - Projektil Sanea
Pravo je čudo kako je Lacio izbegao da primi gol. Imao je sreće Provedel, nakon što je projektil koji je sa 18 metara ispalio Liroj Sane "liznuo" stativu.
21:30 14.02.2024
29' - Nule i dalje
Mreže miruju u oba meča osmine finala. Upakemano je poslao jednu loptu daleko iznad gola Lacija, dok Pari Sen Žermen i dalje pokušava da ugrozi gol Real Sosijedada.
21:23 14.02.2024
22' - Za dlaku!
Malo je falilo da Luis Alberto promeni rezultat na Olimpijskom stadionu u Rimu. Tukao je desnom nogom, tok pored levih rašlja gola koji brani Manuel Nojer.
21:18 14.02.2024
17' - Korner za Lacio
Izborili su se Rimljani za udarac iz ugla, koji je izveo Luis Alberto, pokušao je Romanjoli, a Nojer je to bez problema pokupio.
21:16 14.02.2024
15' - Zahuktava se u Parizu
Pari Sen Žermen "plete mrežu" oko gola Real Sosijedada, mreže i dalje miriju.
21:08 14.02.2024
8' - Bez Šansi u Parizu
Pari Sen Žermen očekivano ima terensku inicijativu, s tim što do sada nije bilo prave šanse.