Vaterpolo Srbija - Sputnik Srbija

Srbija propustila mnogo šansi i poklonila Hrvatima plasman u polufinale Svetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva od Hrvatske rezultatom 15:13.
Na rezultat utakmice je presudno uticao učinak srpskih vaterpolista u situacijama sa igračem više, realizacija je bila daleko ispod nivoa, promašena su i dva peterca što je rival iskoristio i zabeležio pobedu u regionalnom derbiju.
Vredi napomenuti da je čuvar mreže Hrvatske Bijač imao svoje veče, dok je njegov kolega sa srpskog gola Filipović potpuno podbacio i upisao je samo tri odbrane.
Na utakmicu su uticale i sudije, na 100 sekundi do kraja Mandiću je dosuđen nesportski faul, iako se na snimku ništa nije videlo.
Hrvatima je dodeljen penal, a srpski tim je morao do kraja da odigra sa igračem manje, što je praktično značilo i kraj svih nada Srbije za preokret i plasman u polufinale.
Srbija će igrati za peto mesto, ali je najvažniji uspeh sa Svetskog prvenstva obezbeđivanje plasmana na Olimpijske igre koje su na programu ove godine u Francuskoj.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
18:19 13.02.2024
32' – Kraj, poraz Srbije
Hrvatska ide u polufinale rezultatom 15:13.
18:17 13.02.2024
32' – Odbranila se Srbija
Ali, slaba uteha...
18:16 13.02.2024
31' – Lukić pogađa
Dva isključenja za Hrvate i Srbija smanjuje na 15:13.
31' – Početak kraja...
Hrvati vode 15:12.
18:14 13.02.2024
31' – Sudije kaznile Srbiju!
Dodeljen je brutalan faul Mandića, dat penal Hrvatima, Srbija do kraja sa igračem manje!
18:12 13.02.2024
31' – Poslednji dogovor
Dva gola prednosti za Hrvate, minut odmora za Srbiju.
18:11 13.02.2024
31' – Ne tako...
Mandić iz šraube promašuje, a potom dobija isključenje.
18:10 13.02.2024
31' – Opet gol...
Nije se Srbija odbranila, Burić pogađa za 14:12.
18:09 13.02.2024
30' – Isključenje...
Mandić je isključen, a Tucak traži minut odmora.
Hrvatska vodi 13:12.
18:08 13.02.2024
30' – Brani Filipović!
Konačno!
30' – Nema gola!
Rašoviću je lopta ispala iz ruke...
18:07 13.02.2024
29' – Neverovatno!
Žuvela pravi faul za isključenje, Lukić je sjajno proplivao i iznudio peterac.
Ali, Bijač ponovo brani, ovoga puta šut Rašovića.
18:05 13.02.2024
29' – Opet igrač više i opet gol za Hrvate
Kraj i za Ranđelovića, tri beka Srbije su van igre, a Hrvati to koriste za 13:12.
18:04 13.02.2024
28' – Rašović!
Vico uzima igrača više, a u poslednjoj sekundi Rašović pogađa za 12:12!
18:03 13.02.2024
27' – Mandić spasava!
Braća Rašović su loše kombinovala, Hrvati su dobili dva napada, a Drašović je zaradio treću ličnu.
Usledila je sjajna odbrana Mandića za blok!
18:01 13.02.2024
26' – Šteta...
Žuvela vara Filipovića koji je upisao samo dve odbrane od 14 šuteva.
Hrvatska vodi 12:11.
18:00 13.02.2024
25' – Rašović!
Obostrano isključenje, potom još jedno za Hrvate i konačno gol za Srbiju!
Rašović za 11:11!
17:55 13.02.2024
24' – Srbija gubi
Pred poslednju deonicu sa 11:10.
24' – Opet brani golman Hrvatske
Igrač više za Srbiju, ali opet brani Bijač.
17:54 13.02.2024