Frenk Kaminski - Sputnik Srbija

Najbolniji poraz Partizana ove sezone – izgubljen dobijen meč!

Košarkaši Partizana poraženi su u 26. kolu Evrolige od Bajerna rezultatom 79:78 (26:23, 15:22, 18:18, 20:15) i to na neverovatan način kada je Francisko na dve sekunde pre zvuka sirene pogodio trojku za pobedu.
Imperativ pobede bio je pred ekipom Partizana i crno-beli od početka su prikazivali veliku borbu, ali su to isto činili i gosti koji su imali odgovor na svaki dobar potez domaće ekipe.
Najviše problema tokom prvih deset minuta Partizan je imao sa trojkama Bajerna. Košarkaši gostujuće ekipe šutirali su 11, a pogodili pet puta za tri poena. Igralo se u serijama, a iako je Bajern posle prve deoice imao prednost, jasno je bilo da će tu prednost teško povećati.
Gosti su čak bolje otvorili i drugu četvrtinu, međutim sve se promenilo nakon faula nad Panterom i to pri šutu za tri poena. Poeni sa linije penala koje je postigao kapiten kao da su razbudili crno-bele, a Avraovićeva trojka donela je izjednačenje.
Sigurnost u igru crno-belih potpuno je doneo neverovatni Frenk Kaminski koji je blistao u drugoj deonici. Četiri puta šutirao je za tri poena i sva četiri pogodio!
Od velikog značaja bilo je i to što su fantastičnu rolu Kaminskog njegovi saigrači ispratili dobrom defanzivom pa su tako na poluvremenu goste ostavili u zaostatku.
Briljirali su crno-beli i u prvoj polovini treće deonice, posebno je bio raspložen Panter, a dodatno je pomagala i dalje odlična odbrana.
Međutim, u završnici deonice Bajern se potpuno probudio za šta je najviše bio zaslužan Silvejn Francisko. Ispostaviće se da je isti igrač zaslužan i za pobedu nemačkog tima.
Mučili su se crno-beli u napadu u poslednjoj deonici, a Dozir i Kaminski zajedno sa Panterom uspeli su da postignu neke važne poene. Međutim, problem se dogodio na dve sekunde do kraja meča kada je Francisko izbacio Kaminskog i ostao sam na šutu za tri poena, a potom i pogodio za pobedu.
Jedna sekunda ostala je Panteru koji je šutnuo, ali nije uspeo da pogodi trojku, posle čega je Partizan upisao 14. poraz ove sezone.
Najbolji pojedinac na meču bio je Panter koji je upisao 22 poena, tri skoka i dve asistencije, dok je Francisko predvodio Bajern sa 20 poena.
22:43 08.02.2024
40' – Kraj! 78:79
Odlično su se odbranili crno-beli, ali je Dozir napravio faul čime je poslao Franciska na liniju za slobodna bacanja, sa koje je košarkaš Bajerna bio oba puta uspešan. Panter ne uspeva da pogodi za tri!
A onda, Francisko uspeva da ostane sam i pogađa trojku!
22:33 08.02.2024
40' – Poslednji minut 78:74
Ibaka je oba puta bio precizan sa linije penala, Kaminski i Dzor na drugoj strani sarađuju i Frenk postiže nove poene.
22:32 08.02.2024
39' – Sjajan je Dozir! 76:72
Još jednom je precizan Dozir koji diže publiku na noge!
22:28 08.02.2024
38' – Vodi Partizan 74:72
Ibaka pogađa za izjednačenje i bio je to crveni alarm posle kog je Željko Obradović morao da trađi tajm-aut. Dozir posle tajm-auta pogađa poene posle odlične reakcije Kaminskog.
22:25 08.02.2024
37' – Drama! 72:72
Franisko smanjuje prednost crno-belih sa linije penala, a onda Ledej postiže prve poene u drugom poluvremenu. Francisko odmah zatim pogađa trojku!
22:23 08.02.2024
36' – Sjajan Smailagić 70:65
Sjajnu reakciju imao je u odbrani Avramović, za njim i Ponitka, a onda Panter sve to nagrađuje svojim 22. poenom. Smailagić je fantastično čuvao Ibaku čiji poeni nisu priznati jer je šut kasnio.
22:18 08.02.2024
35' – Kapiten! 68:65
Preko ruke važne poene postiiže Panter. Kaminski pravi drugi faul i šalje Franciska na liniju penala, a on pogađa jedan od dva šuta. Nije uspeo Kaminski ptoom da pgodoi za tri.
22:16 08.02.2024
34' – Problemi 66:64
Partizan se muči u napadu, Jaramaz pravi četvrtu ličnu grešku. Vajler Beb postiže lake poene.
22:14 08.02.2024
33' – Jaramaz! 66:62
Branković nije pogodio težak šut, a onda Jaramaz budi ekipu pogotkom pod faulom. Vajler Beb pogađa trojku, a onda Branković dobija tehničku zbog simuliranja faula.
22:09 08.02.2024
32' – Greške na obe strane
Crno-beli su se još jednom dobro odbranili, ali ponovo nije bilo dobre reakcije u napadu. Serija promašaja nastavila se na strani Bajerna, ali srlja i Partizan. Kaboklo pravi faul u napadu.
22:07 08.02.2024
31' – Bez poena na startu poslednje deonice 63:59
Ledej je odlično reagovao u defanzivi, ali Avramović nije želeo u kontru već je usporio ritam, a Dozir nije pogodio za tri poena.
22:04 08.02.2024
30' – Kraj treće deonice 63:59
Posle promašaja Franciska loptu je uhvatio Avramović, ali Kaboklo ne pogađa trojku. Francisko se potom ispravlja i pogađa trojku.
22:02 08.02.2024
29' – Partizan čuva prednost 63:56
Ponitka je Bongu poslao na liniju penala, a košarkaš Bajerna promašio je oba slobodna bacanja. Na drugoj strani nove poene upisuje Dozir.
21:58 08.02.2024
28' – Trojka Bajerna 61:54
Francisko ubacuje trojku za Bajern, nije uspeo da je vrati Jaramaz, ali Naneli je stigao do te lopte. Nisu crno-beli iskroistili ni to.
21:57 08.02.2024
27' – Ponovo plus deset 61:51
Dozir se dobro snašao i pogodio sa poludistance, Lučić na drugoj strani ne pogađa za tri.
21:51 08.02.2024
26' – Crno-beli odlični 59:51
Panter je siguran i sa linije penala, ali onda sjajan poraz izvodi Ibaka.
21:49 08.02.2024
25' – Dvocifrena prednost 57:47
Jaramaz je igrao protiv Lučića, a onda stiže do novih poena. Ibaka je promašio i onda je Smailagić izborio napad crno-belih, a Naneli pogodio za tri poena i dvocifrenu prednost.
21:46 08.02.2024
24' – Kapiten je u ritmu 52:47
Dobro su se odbranili gosti, ali onda Jaramaz uzvraća na isti način. Panter iz teškog položaja pogađa za dva poena, a onda Gifaju izbija loptu iz ruke.
21:44 08.02.2024
23' – Panter! 50:47
Treću trojku pogodio je kapiten Partizana, a Edvards stiže do 12. poena na meču.
21:43 08.02.2024
22' – Vraća se Bajern 47:45
Gifaj uzvraća prvim poenima na meču, a Kaminski prvi put maši trojku. Ibaka zakucava!