Starter Bogdan osetio snagu Kelta – Nikolin meč za zaborav /video/

© AP Photo / Steven SenneBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 08.02.2024
Košarkaši Atlante poraženi su od Bostona u čuvenom TD Gardenu rezultatom 125:117 u meču u kom je kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović zavredio ulogu startera. Najbolji šesti igrač NBA lige susret je završio sa 12 poena, imao je šest skokova i tri asistencije.
Kelti gospodare Istočnom konferencijom, ubedljivo su prvi sa učinkom 39-12, i imaju čak šest pobeda više od drugoplasiranog Klivlenda i trećeplasiranog Njujorka.
U snagu i moć Kelta uverio se i Bogdan Bogdanović kom je trener za promenu namenio ulogu startera, pa se prekaljeni bek ovoga puta našao među prvih pet i na parketu je proveo čak 35 minuta.
Bogdanović je šutirao 5/18 iz igre, pogodio je dve trojke iz deset pokušaja, pa je jasno da šut nije služio fantastičnog trojkaša.
Dupke puna bila je kultna dvorana TD Garden u koju se sjatilo čak 20.000 duša kako bi pružili podršku Kristapsu Porzingisu, Tejtumu, Vajtu i ostalima.
Najefikasniji akter susreta bio je upravo pomenuti Letonac, koji je postigao 31 poen, imao je tri skoka i jednu asistenciju. Pratio ga je Džejson Tejtum sa 20 poena uz devet uhvaćenih lopti i sedam dodavanja.
S druge strane, u redovima Hoksa bolji od ostalih bio je Sadik Bej koji je brojao do 25, imao je čak devet skokova. Trej Jang, prva zvezda Jastrebova, meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 20 poena i 10 asistencija, te dva skoka.
Boston i Atlanta su izuzetno raspoloženi ušli u dvoboj, uvodna deonica sa čak 72 poena u kojoj je gost bio za koš uspešniji - 37:35.
Seltiksi su do odlaska na veliki odmor uspeli da preokrenu situaciju u svoju korist i da povedu rezultatom 71:67.
Rezultatski egal praktično je bio u trećoj četvrtini, koju je domaćin dobio s pola koša razlike - 24:23, te je odluka pala u poslednjih 12 minuta.
Nošeni podrškom čak 20.000 navijača, Kelti su uz bolje procente šuta i bolja rešenja u napadu, kao čvršćom odbranom, uspeli da lupe još jednu recku, ukupno 39. ove sezone, dok su Bogdan i drugovi praznih šaka napustili TD Garden.
Od srpskih reprezentativaca koji nastupaju u NBA, u noći između srede i četvrtka na parketu se našao mladi i talentovani Nikola Jović.
Majami je na svom parketu savladao San Antonio Grega Popoviča rezultatom 116:104, ali Srbin nije imao zapaženu ulogu.
Posle nekoliko mečeva koje je presedeo na klupi, ovoga puta mu je trener Eriks Spolstra pružio šansu u vidu dva minuta i 26 sekundi.
Za to vreme Jović nije popunio nijednu statističku kolonu, imao je samo jednu izgubljenu loptu, pa je jasno da je iza njega meč za zaborav.