Srbija Francuska vaterpolo - Sputnik Srbija

Srbija „potopila“ i Crnu Goru – sa Amerikancima za olimpijsku vizu

Vaterpolisti Srbije upisali su i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Dohi, pošto su u derbiju Grupe C „potopili“ Crnu Goru - 14:6. Blistao je Dušan Mandić, koji je postigao četiri gola i najefikasniji je strelac Delfina trenutno na SP.
Srbiji je ostao još meč sa Amerikancima u petak, i u slučaju trijumfa, obezbediće prvo mesto, koje vodi direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva i donosi vizu za Olimpijske igre.
Srbiji je i bod dovoljan protiv Amerike. Taj bod donosi nerešen rezultat, jer epilog peteraca neće biti potreban.
Delfini imaju dve pobede, dok su Sjedinjene Američke Države izgubile posle peteraca od Crne Gore, a danas su pobedili Japan rezultatom 18:5.
Za razliku od premijernog meča Srbije na SP u Dohi sa Japanom, izabranici selektora Uroša Stevanovića izgledali su daleko bolje i sigurnije u odbrani.
Uvodna četvrtina protekla je u totalnoj dominaciji Srbije. Bravure Radoslava Filipovića među stativama dale su motivaciju Strahinji i Viktoru Rašoviću, kao i Dušanu Mandiću da napune mrežu Crnogoraca do vrha.
Delfini su ekspresno stigli do 4:0, da bi prvi gol primili tek 30ak sekundi pre kraja isteka prve četvrtine.
Pokušali su Crnogorci da priđu u nastavku, ali ih je Srbija držala na bezbednoj udaljenosti od tri, do četiri gola. Sredinom druge četvrtine usledio je nalet Crnogoraca koji su prišli na "minus 2", ali je to bilo kratkog daha.
Razgoropadio se Dušan Mandić. Levoruki bombarder cepao je mrežu i terorisao golmana Tešanovića, što potvrđuje i procenat šuta 4/5.
Mandić je na SP u Dohi ubedljivo najbolji strelac Srbije. Treća četvrtina protekla je u dominaciji Srbije, koja je slavila rezultatom 5:3. Na kraju je granitna odbrana Srbije uspela da sačuva svoju mrežu u poslednjih osam minuta, te smo slavili rezultatom 14:6.
Srbija je na startu posle lošeg otvaranja meča lako izašla na kraj sa Japanom (17:10), dok su Crnogorci posle peteraca slavili protiv Sjedinjenih Američkih Država.
16:40 07.02.2024
32' - Kraj meča i ubedljiva pobeda Srbije
Delfini su ubedljivo slavili protiv Crne Gore rezultatom 14:6. U petak sledi dvoboj sa Amerikancima za direktan plasman na Olimpijske igre u Parizu.
16:36 07.02.2024
31' - Srbija postiže i 14. gol
Gotovo je, Srbija će upisati novu pobedu - 14:6.
16:34 07.02.2024
30' - Dva minuta do kraja
Nemanja Ubović promašio je iz izgledne pozicije. Srbija ima sedam golova prednosti 13:6.
16:30 07.02.2024
27' - Jakšiiiić!
Srbija silna - 13:6.
16:29 07.02.2024
27' - Filipović fantastičan
Na ovoj utakmici upisao je i devetu odbranu.
16:26 07.02.2024
25' - Srbija nadomak pobede!
Crnogorci su u nokdanunu, Đorđe Vučinić postigao je drugi pogodak i Srbija je na plus šest - 12:6.
16:22 07.02.2024
24' - Dušaaaan Mandić!
Nezaustavljiv je levoruki bombarder, četvrti gol iz pet pokušaja - 11:6!
16:21 07.02.2024
24' - Gol za Crnogorce
Strelac je Vlado Popadić. Prvi pogodak Crnogoraca iz pozicione igre šest na šest.
16:20 07.02.2024
23' - Srbija je na plus pet!
Dušan Mandić cepa mrežu Crnogoraca. Najefikasniji naš vaterpolista na ovom Svetskom prvenstvu - 10:5.
16:18 07.02.2024
22' - Drašoviiiić!
Konačno je i Drašović pogodio i vratio je Srbiji veliku prednost - 9:5. Srbija je odbila nalet Crne Gore, koja je prišla na minus dva, sada je ponovo plus četiri za Delfine.
16:17 07.02.2024
22' - Batković pogađa
Šteta! Činilo se da je golman Srbije uspeo da izvuče iz gola jednu loptu, ali se ispostavilo da je lopta koju je uputio Dušan Batković prešla zamišljenu gol liniju 8:5.
16:15 07.02.2024
21' - Rašović do kraja!
Ide Viktor Rašović do kraja i odvodi Srbiju do velikih 8:4.
16:11 07.02.2024
19' - Konačno - Sava Ranđelović!
Sava Ranđelović je iz trećeg pokušaja uspeo da pronađe put do mreže Crne Gore - 7:4.
16:09 07.02.2024
17' - Crnogorci prilaze
Stefan Vidović španskog Sabadelja je precizan iz peterca - 6:4.
16:08 07.02.2024
Počelo je drugo poluvreme
Srbija drži Crnu Goru na plus tri - 6:3.
16:04 07.02.2024
16' - Poluvreme, Srbija vodi 6:3
Propustila je Srbija priliku da ode na plus četiri na trominutnu pauzu. Tešanović je uspeo da odbrani pokušaj srpskih vaterpolista.
16:00 07.02.2024
15' - Vujović pogodio za Crnu Goru
Jovan Vujović uspeo je uz dosta sreće da ugura loptu u gol Srbije - 6:3.
15' - "Srpska hobotnica" čini čuda!
Šest od osam kada su odbrane u pitanju u dosadašnjem delu meča ima Radoslav Filipović.
15:58 07.02.2024
14' - Peterac za Srbiju - Mandić nepogrešiv
Siguran egzekutor Dušan Mandić - 6:2! Njegov peti gol na Svetskom prvenstvu u Dohi.
15:56 07.02.2024
13' - Crnogorci stižu do gola
Srbija i dalje ima veliki prednost - 5:2.