Srbija Francuska vaterpolo - Sputnik Srbija

Srbija se mučila, pa „udavila“ Japan na startu Svetskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije su teže nego što se očekivalo, pobedili Japan na premijeri Svetskog prvenstva u Dohi rezultatom 17:10. Mučili su se Delfini protiv daleko slabijeg rivala u prvom poluvremenu, ali su na kraju uspeli očekivano da upišu trijumf u meču prvog kola Grupe C, gde su još Crna Gora i Amerika koje se sastaju od 15.30.
Srbija je trijumfom nad Japanom osigurala prolaz u nokaut fazu, s obzirom na to da čak tri od četiri tima iz grupe idu dalje. Razlika je što prvoplasirani ide direktno u četvrtfinale, dok drugi i treći imaju po meč više, jer takmičenje nastavljaju od osmine finala.
Naredni meč vaterpolisti Srbije igraju u sredu protiv Crne Gora, koja na startu SP u Dohi igra protiv Sjedinjenih Američkih Država.
Kada je u pitanju premijerni meč vaterpolista Srbije na Svetskom prvenstvu u Kataru, Delfini su neočekivano loše počeli. Japanci su iz četiri šuta uspeli da postignu tri gola u uvodna dva minuta, što je poprilično iznenađujuće.
Ipak, kako je vreme odmicalo tako je igra Srbije bila sve bolja, odbrana sve čvršća, a realizacija i napad sve bolji i efikasniji.
Japanci su poveli na startu preko Arakija, Takata je duplirao predsnost, dok je prvi gol za Srbiju postigao Dušan Mandić. Brzo su se Japanci vratili na "plus dva", preko Datea koji je pogodio, da bi Delfini stigli do prvog izjednačenja kod rezultata 3:3.
Usledio je preokret preko Lukića, a tome je prethodila sjajna odbrana golmana Filipovića. Imao je problema sa udarcima azijske selekcije, ali je golman Srbije u nastavku susreta bivao sve bolji i sigurniji, što se na kraju neminovno odrazilo na konačan rezultat.
Japan se držao do kraja prvog poluvremena, na koje se otišlo samo jednim golom prednosti Srbije - 8:7.
U nastavku je usledila demonstracija sile olimpijskih prvaka. Rašović, Mandić, Ranđelović, ušli su u seriju i Japancima nije bilo spasa. Treću deonicu su izabranici selektora Uroša Stevanovića dobili rezultatom 5:1, dok je u poslednjoj rezultat bio 4:2, za konačnih i ubedljivih 17:10.
Ipak, treba biti oprezan i imati u vidu nešto slabiju igru na početku Svetskog prvenstva, protiv daleko slabijeg rivala. Jasno je da će u sredu u derbiju sa Crnom Gorom meč biti potpuno drugačiji i daleko teži.
Srbiji je imperativ da preko Svetskog prvenstva izbori vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine. Plasman u četvrtfinale turnira vodi ka ostvarenju tog cilja.
Tok susreta Srbija - Japan mogli ste da pratite uz Sputnjik sport.
15:06 05.02.2024
32' - Kraj meča i pobeda Srbije - 17:10!
Ubedljiv trijumf vaterpolista Srbije na startu Svetskog prvenstva protiv Japana.
15:03 05.02.2024
31' - Rašović stavlja tačku
Viktor Rašović pogodio je ponovo, čime je dodatno uvećao prednost Srbije - 17:10.
15:01 05.02.2024
30' - I Lazić se upisuje u strelce
Prvi gol za Đorđa Lazića - 16:10.
14:58 05.02.2024
29' - Vatanabe!
Drugi gol japanskog vaterpoliste Vatanabea za 15:10.
29' - Japanci prekidaju seriju
Stigao je Japan do devetog gola u meču i prekinuo je seriju Srbije - 15:9.
14:57 05.02.2024
28' - Bomba Strahinje Rašovića
Najlepši gol u meču postigao je Strahinja Rašović, koji je silovitim udarcem poslao loptu u mrežu - 15:8.
14:53 05.02.2024
25' - Rašović drugi gol
Na 40 odsto je olimpijski šampion iz Tokija. Šutirao je pet puta i stigao do drugog pofotka - 14:8.
14:52 05.02.2024
25' - Japan bolji u sprintovima
Prilikom četiri isplivavanja, Japanci su čak triput stigli prvi do lopte.
14:50 05.02.2024
Kraj treće četvrtine, Srbija pliva ka pobedi
Uspeli su Delfini da se konsoliduju posle lošeg starta. Treću deonicu rešili su sa ubedljivih 5:1 i vode rezultatom 13:8.
14:48 05.02.2024
24' - Dušan Mandić treći pogodak
Srbija je na plus pet, a strelac je Dušan Mandić. Ponovo je sevnula levica i golman Japana nije imao šanse - 13:8.
14:42 05.02.2024
21' - Strahinja Rašović
Prvi gol u meču postiže reprezentativac Srbije. Napokon gol i za njega - 12:8.
14:41 05.02.2024
20' - Novi gol za Srbiju
Strelac je Sava Ranđelović, koji ima 2/2. Srbija je ponovo na plus tri - 11:8.
14:39 05.02.2024
Tajmaut zove Srbija
Selektor Srbije Uroš Stevanović zatražio je tajmaut pri rezultatu 10:8.
14:36 05.02.2024
18' - Srbija opet na plus dva!
Strelac je Nikola Jakšić - 10:8.
14:35 05.02.2024
17' - Ranđelović efektno
Srbija ponovo vodi - 9:8!
14:34 05.02.2024
17' - Izjednačenje
Japanci preko Inabe stižu do novog izjednačenja.
14:31 05.02.2024
16' - Poluvreme, Srbija vodi
Zabrinjavajuća igra i rezultat posle uvodne dve četvrtine. Činjenica je da Delfini vode, ali brine veliki broj primljenih golova od daleko slabijeg rivala kao što je Japan - 8:7.
14:29 05.02.2024
16' - Lob Japana - 8:7!
Kontra, najjače oružje Japanaca koji su odlični plivači i sjajan lob za dramatičnih 8:7.
14:28 05.02.2024
15' - Šesti gol Japana
Inue je levom rukom pronašao put do mreže, šutirajući iz neposredne blizine u bliži ugao - 8:6.
14:26 05.02.2024
14' - Kapiten kapitenski!
Nikola Jakšić postiže i treći gol i trenutno je najefikasniji akter meča. Izuzetna efikasnost, procenat šuta 75 odsto - 8:5.