I minut mu je dovoljan: Milan slavi Luku Jovića /video/

© AP Photo / Luca BrunoLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 03.02.2024
Srpski fudbaler Luka Jović postigao je gol za Milan na gostovanju Frosinoneu. Pogodio je za 3:2 i na taj način doneo tri boda Rosonerima. Mnogo će mu značiti ovaj pogodak za dalji nastavak sezone. Dao je gol samo minut posle ulaska u igru.
Snašao se Jović u gužvi, iskoristio grešku defanzivaca i pogodio za trijumf svoje ekipe. Benaser je centrirao sa leve strane, dvojica fudbalera Frosinonea su se sudarila, do lopte je stigao Jović, koji je bez problema savladao golmana domaće ekipe.
Možda će posle ovakve utakmice trener Pioli razmisliti o tome da Joviću pruži veću minutažu.
Jer, kada god je dobije u poslednje vreme Jović je i više nego koristi.
Prethodno je Milan poveo preko Olivijea Žirua u 17. minutu sjajnim pogotkom, koji je poništio Sule sa penala u 24. minutu.
U drugom poluvremenu, Maziteli je iskoristio nepažnju odbrane da donese domaćima u 65. minutu i prednost, a Gabija je u 72. minutu vratio stvari na 2:2, posle čega se pojavio Jović.
Videćemo kako će se ovakva partija Jovića odraziti na njegovu dalju minutažu u Milanu.