Srbija u velikom zaostatku – poražen i Dušan

© AFP 2023 / ELVIS BARUKCICDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 02.02.2024
Posle Miomira Kecmanovića i Dušan Lajović zabaležio je poraz u drugom meču kvalifikacija za Dejvis kup od Aleksa Molčana rezultatom 4:6, 6:2, 6:0. Sada Slovačka vodi sa 2:0.
Nije bilo prostora da Dušan Lajović odigra bilo kako drugačije osim perfektno i zato je od početka meča napadao.
Bio je agresivan, u svakom udarcu davao je sto odsto sebe, a zbunjeni Molčan nikako nije pronalazio rešenje.
Lajović je vezao dva brejka, a iako je potom jedan ispustio nije imao problema da na kraju osvoji prvi set.
Ako nešto međutim treba da se zna kod Dejvis kupa to je da nikada niko nije otpisan sve do poslednjeg poena.
Molčan iako je slabije ušao u meč, počeo je da pogađa sve uglove koje nije uspevao tokom prvog seta. Na drugoj strani sve ono što je pogađao sada nije uspevao Lajović.
U drugom setu srpski teniser bio je u zaostatku od dva brejka, jedan je vratio, ali onda mu Slovak i treći put oduzima servis i uvodi meč u treći set.
U trećem setu Lajović je odigrao ispod svog nivoa i zbog toga je poražen.
Srbija ima šansu za preokret, ali posle 0:2 nikako neće biti lako.