Zvezdin meč na pripremama prekinut zbog tuče

© Sputnik / Skrinšot, videoVladan Milojević
Vladan Milojević - Sputnik Srbija, 1920, 01.02.2024
Utakmica između Crvene zvezde i bugarskog Boteva, koja je trebalo da bude poslednja provera srpskog šampiona pred nastavak sezone, prekinuta je u 66. minutu kod vođstva crveno-belih 2:1 zbog opšteg sukoba na terenu između igrača dva tima.
Sukob je pokrenuo oštriji start Uroša Spajića nad Diogom Barbosom na sredini terena, kad se pridigao Barbosaje nasrnuo na štopera Zvezde, pa je došlo je do opšteg meteža, koji je, na sreću brzo smirio.
Treneri obe ekipe, Vladan Milojević i Hristo Janev, rešili su da preduprede nove tenzije i okončali su meč.
Prethodno su igrači Zvezde već u 8. minutu došli do prednosti, posle velike greške golmana Boteva Šerifu Endijaeu nije bilo teško da sa metar ubaci loptu u mrežu. Pomenuti Barbosa je u 37. minutu sa ivice kaznenog plasirao loptu u malu mrežu za izjednačenje.
Brzo je Zvezda vratila prednost, u 43. minutu duga lopta Srđana Mijailovića pronašla je u kaznenom prostoru Endiajea koji je drugim golom na meču postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.
Na kraju utakmica nije završena zbog neslavnog razloga, tuče.