Partizanov košmar u Monaku – Obradović nadmudrio Obradovića

Košarkaši Partizana poraženi su u 24. kolu Evrolige na gostovanju Monaku rezultatom 85:70.
Partizan je odigrao veoma lošu utakmicu i praktično je sam sebe pobedio lošim idejama u napadu i još gorim reakcijama u odbrani.
Treba reći da su i domaći imali mnogo sreće u pojedinim situacijama, umeli su da pogode trojke sa deset metara pod faulom što je dodatno rušilo samopouzdanje crno-belima koji su doživeli 12. poraz u elitnom takmičenju.
Monako je ostvarenom razlikom anulirao poraz iz prvog dela sezone, što posebno raduje trenera te ekipe Sašu Obradovića, uz činjenicu da je uspeo da nadmudri svog učitelja Željka Obradovića.
Standings provided by Sofascore
Čak 28 poena za Partizan upisao je kapiten Kevin Panter, Frenk Kaminski je dodao 17, a još samo četvorica igrača crno-belih su se upisala u strelce – niko nije imao dvocifreni učinak.
Na drugoj strani Majk Džejms je upisao 19 poena uz sedam asistencija i pet skokova, Mem Žaite je imao 14, a Eli Okobo 13.
Partizan je ponovo loše ušao u utakmicu, ali je uspeo da se vrati, preokrene i vodi na kraju prve deonice sa 16:14.
Serijom od 10:0 crno-beli su uhvatili ritam, sasekla ih je neverovatna trojka Lojda sa deset metara, ušlo se u rezultatsku klackalicu, ali je na poluvremenu domaći tim vodio sa 44:38.
Vratio se Partizan na dva poena zaostatka u trećoj deonici, ali je potom usledila katastrofalna četvrta gde su domaći iskoristili sve greške, a bilo ih je mnogo pa su na kraju zasluženo ostvarili 14. pobedu u sezoni Evrolige.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:03 31.01.2024
40' – Kraj, poraz Partizana
Konačnih 85:70 za Monako.
20:58 31.01.2024
38' – Panter smanjuje
Čini se, prekasno.
Partizan gubi 79:68.
20:56 31.01.2024
37' – Doziru ispada lopta u aut...
Užas...
20:54 31.01.2024
37' – Užasno...
Kaminski i Panter nisu znali ko koga čuva, usledila je trojka, a potom i kontranapad za velikih 79:66.
20:53 31.01.2024
36' – Panter smanjuje
Sa linije slobodnih bacanja, 74:66.
20:47 31.01.2024
35' – Kaminski!
Koš uz faul.
Smanjuje na 74:64.
35' – Evo i Žaitea
Partizan gubi 74:61.
20:40 31.01.2024
34' – Sve promašuje Partizan
I gubi 72:61 posle trojke uz faul Džejmsa u poslednjoj sekundi napada.
20:38 31.01.2024
32' – Partizan da zahvali Monaku
Dva očajna pokušaja Jaramaza i potom srećni promašaji rivala koji vodi 69:61.
20:35 31.01.2024
32' – Neverovatno...
Četiri poena Monaka za 20 sekundi i potom faul Kabokla.
Partizan gubi 69:61.
20:32 31.01.2024
30' – Partizan i dalje u zaostatku
Posle tri deonice 65:61 za Monako.
20:31 31.01.2024
30' – Neverovatno...
Džejms je uzeo faul u poslednjoj sekundi...
I povisio na 65:61.
20:30 31.01.2024
30' – Panter uzeo faul
I smanjio na 63:61.
20:28 31.01.2024
30' – Šteta...
Upropastio je Panter dobru reakciju Trifunovića.
20:25 31.01.2024
29' – Ledej dobar
Smanjuje na 63:59.
20:23 31.01.2024
28' – Kaboklo!
Posle četvrte lične Kaminskog Kaboklo je na terenu i pogodio je za umanjenje na 59:55.
20:22 31.01.2024
27' – Kaminski!
Trojka za 58:51.
20:16 31.01.2024
25' – Partizan i dalje kaska
Monako vodi 52:48.
20:08 31.01.2024
22' – Kaminski pogađa, ali...
Trojka, ali previše pogodaka Monaka koji vodi 48:41.
Usledio je i faul Nanelija u napadu.
19:49 31.01.2024
20' – Partizan gubi na poluvremenu
Serije poena domaćih, čvrsta odbrana, nervoza i greške crno-belih...
Partizan gubi od Monaka sa 44:38.