Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan „iz minusa“ do pobede nad Žalgirisom!

Košarkaši Partizana ostvarili su u 23. kolu Evrolige 12 pobedu u sezoni, savladavši Žalgiris na svom terenu rezultatom 81:72.
Partizan je do pobede vodio briljantni Peri Dozir, čak 15 poena je ubacio u prvoj deonici, a meč je završio sa 23 poena.
Vredi istaći, igrači Partizana su se istakli dobrom odbranom u dobrom delu utakmice i to je ključna stavka u pobedi.
Uz Dozira odličan je bio Zek Ledej sa 21 poenom, Frenk Kaminski je ubacio 12, dok je Kevin Panter imao osam poena, pet skokova i dve asistencije.
Partizan je, kao protiv Makabija, očajno počeo utakmicu i gubio je čak sa 13:3 posle tri minuta igre.
Zahvaljujući inspirisanom Doziru Partizan se vratio u meč, posle njegove trojke za ukupno 15. poen crno-beli su se vratili na četiri poena zaostatka, a Avramović i Ledej su održali tu razliku do kraja deonice.
U nastavku je Ledej preuzeo kontrolu, priključio mu se i Naneli pa je Partizan došao do egala od 34:34 da bi do finiša poluvremena i preokrenuo na 45:43.
Serijom od 10:2 u trećoj deonici Partizan je podigao razliku, ali je posle tri izgubljene lopte dozvolio protivniku da se vrati u egal.
Ipak, pojavio se Panter sa rešenjima u napadu pa je pred poslednju četvrtinu Partizan vodio sa 61:59.
Kroz igru Dozira, Kaminskog i Pantera Partizan je podigao prednost, na polovini deonice je ona bila i dvocifrena (71:61), rasla je u nekoliko navrata za poen, gosti su još jednom zapretili, ali je sjajnom zakucavanjem Nanelija posle dodavanja Dozira, na dva minuta do kraja, utakmica praktično rešena i potom rutinski privedena kraju za konačnih 81:72.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:35 26.01.2024
40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Konačnih 81:72.
22:33 26.01.2024
40' – Siguran Ledej
Slobodna bacanja za 81:70.
22:30 26.01.2024
39' – Uzbuđenja bez razloga
Čelendž i potom čudna sudijska odluka, a zatim i minut odmora za Žalgiris.
Partizan vodi 79:70.
22:26 26.01.2024
38' – Sjajno!
Dozir asistira Naneliju za zakucavanje!
22:23 26.01.2024
38' – Dozir!
Briljantan za svoj 23. poen!
22:20 26.01.2024
37' – Dozir i Kaminski!
Opet odlična saradnja za 75:64.
22:19 26.01.2024
36' – Raste razlika
Partizan vodi 73:61.
22:13 26.01.2024
35' – Dvocifrena razlika!
Partizan vodi 71:61.
22:09 26.01.2024
34' – Dozir!
Koš uz faul za 69:61!
22:04 26.01.2024
33' – Sjajno!
Dozir za Kaminskog, 67:61.
22:02 26.01.2024
33' – Panter greši...
Gubi još jednu loptu, Evans potom smanjuje na 65:61.
22:01 26.01.2024
32' – Odlična igra
Partizan vodi 65:59.
21:57 26.01.2024
30' – Partizan sačuvao prednost
Uprkos naletima rivala, 61:59 pred poslednju deonicu.
21:55 26.01.2024
30' – Panter!
Ekstremno težak šut za 61:59.
29' – Evo egala
Gedraitis za tri, 59:59.
21:54 26.01.2024
29' – Dozir sjajan!
Na podbacivanju je izbacio Pantera u kontranapad.
Posle faula Partizan vodi 59:56.
21:52 26.01.2024
28' – I opet trojka
Evans smanjuje na 57:56.
28' – Žalgiris se vraća
Tri izgubljene lopte Partizana pa trojka za umanjenje na 55:53.
21:47 26.01.2024
27' – Evans prekida seriju
Trojkom smanjuje na 55:50.
21:46 26.01.2024