Zverev „preživeo“ Britanca – Medvedev lako do četvrtfinala i duela sa Poljakom

© AP Photo / Manu FernandezDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 22.01.2024
Spektakularan meč osmine finala na Australijan openu odigrali su Aleksandar Zverev i Kamerun Nori, a Nemac ruskog porekla slavio je u drami posle pet setova - 7:5, 3:6, 6:3, 6:4, 7:6 (10:3). Četiri sata i pet minuta borbe trajao je okršaj na „Margaret Kortu“ , sedmi nosilac je uspeo da „preživi“ i sada čeka pobednika duela Kecmanović - Alkaras.
Danil Medvedev, najbolji ruski teniser, plasirao se u četvrtfinale Australijan opena, nakon što je uz izgubljen set pobedio Portugalca Nuna Boržesa – 6:3, 7:6, 5:7, 6:1. Naredni rival biće mu Poljak Hubert Hurkač koji je u tri seta izbacio Francuza Kazoa - 7:6, 7:6, 6:4.
Rus se po planu i programu domogao najboljih osam u Melburnu, nakon što je prethodno rutinski eliminisao Feliksa Ože-Alijasima, dok se dobrano namučio protiv Finca Emila Rusuvorija kog je eliminisao posle preokreta, jer je imao zaostatak od dva seta, pa je na kraju slavio posle 4 sata i 21 minut borbe.
Ovoga puta Medvedev je bez većih problema uz samo jedan izgubljen set uspeo da trijumfuje.
Ali, jasno je bilo da mora da bude i te kako oprezan jer naspram sebe ima Portugalca Boržesa koji je eliminisao Bugarina Grigora Dimitrova.
Treći reket sveta nije dopustio da ga na bilo koji način iznenadi 69. igrač na ATP rang listi.
U prvom setu Danilu je bio dovoljan brejk u šestom gemu – 4:2 da se na kraju domogne vođstva 6:3.
U drugom setu viđen je po jedan brejk na obe strane. I to nakon što je Medvedev "ukrao" servis Portugalcu, Boržes je već u narednom to "poništio" i izjednačio za 4:4.
Igralo se gem za gem, da bi na kraju Rus slavio posle tajbrejka rezultatom 7:4.
Uspeo je Portugalac posle revije brejkova u trećem setu, a bilo ih je čak pet od 12, da slavi rezultatom 7:5.
Ipak, u četvrtom setu viđena je totalna dominacija trećeg igrača planete, koji je za samo 24 minuta borbe uz dva oteta servisa rivalu stigao do ubedljivih 6:1 za plasman u četvrtfinale Australijan opena.