Povratak „kockara“ za prekid agonije – nastavio je tamo gde je stao /video/

© John WaltonAjvan Toni
Ajvan Toni - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2024
Spektakularan meč 21. kola Premijer lige odigrali su Brentford i Notintem Forest, a susret je obeležio povratak suspendovanog Ajvana Tonija, koji je odradio kaznu od osam meseci van fudbala zbog kockanja. „Ose“ su pobedile 3:2 (1:1), a Toni je bio strelac izjednačujućeg gola u 19. minutu.
Brentford je imao ulogu favorita, ali su stvari krenule loše da se odvijaju po njih, jer je Danilo posle nepunih 180 sekundi doneo prednost Forestu.
Nije se dugo čekalo na na odgovor domaćina. Pogodio je upravo Ajvan Toni i to iz slobodnog udarca, a interesantno da je poslednji pogodak pred osmomesečne supenzije iskusni napadač postigao takođe protiv Notingema i to iz slobodnog udarca.
Gde je stao, tu je i nastavio i to 267 dana kasnije!
Mreže su mirovale do odlaska na veliki odmor. „Osice“ su još jednom „ujele“ goste u nastavku susreta. Pogodio je štoper Ben Mi u 58. minutu za prednost rezultatom 2:1.
Ipak, ta prednost bila je kraktog daha jer je Kris Vud sedam minuta kasnije ponovo vratio rezultatski egal.
Domaći se nisu predavali, nastavili su da napadaju i takav pristup krunisan je i trećim pogotkom, a strelac je bio Francuz Nil Mopej.
Primio je loptu u šesnaestercu sa dva igrača „na leđima“, okrenuo se i levom efektno zakucao loptu u mrežu.
Brentford je tako prekinuo agoniju i pet uzastopnih poraza u prvenstvu u meču u kom se vratio njihov najbolji fudbaler koji je zbog kockanja, što je strogo zabranjeno sportistima, proveo osam meseci van terena.
Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.