Crvena zvezda - Partizan - Sputnik Srbija

Greške skupo koštale Partizan: Poraz crno-belih u Atini

Košarkaši Partizana poraženi su u 22. kolu Evrolige od Panatinaikosa rezultatom 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) u Atini.
Košarkaše Partizana na počektu meča probudio je najpre Dozir koji je vezao dve trojke, ali ubrzo je usledio odgovor Panatinaikosa. Minimalna prednost smenjivala se sa jedne na drugu stranu, a onda je grčki tim bolje reagovao u završnici prve deonice.
Obe ekipe mnogo su grešile, igrala se čvrsta košarka, ali su kako jedni tako i drugi poklanjali protivničkoj ekipi poene posle izgubljenih lopti. Za deset minuta čak šest je napravio Panatinaikos, a samo jednu manje imao je Partizan.
Na početku druge deonice Danilo Anđušić pogodio je pod faulom i delovalo je da je to mogao da bude trenutak koji će probuditi crno-bele, ali ponovo su počeli da srljaju i za samo 16 minuta igre imali su devet izgubljenih lopti.
U tim greškama Partizana ogledala se prednost grčkog tima koji je kažnjavao takvu igru i stigao je do prednosti od devet poena, ali onda su i oni počeli da greše. U samoj završnici prvog poluvremena košarkaši Partizana znali su da iskoriste pad koncentracije protivnika i smanjili su razliku na dva poena.
Crno-beli dobro su reagovali u trećoj deonici i uprkos rezultaskoj klackalici taj period završio se nerešenim rezultatom.
Sve se promenilo u poslednjih deset minuta u kojima je Partizan nizao greške. Tri puta je Bruno Kaboklo izgubio loptu, tri važne trojke nisu ubacili crno-beli, a Panatinaikos je uporno koristio svaku tu grešku da dođe do prednosti.
U završnici su vratili plsu devet, a onda u poslednjem minutu i povećali dodatno prednost.
Najefikasniji igrač u Partizanu bio je Dozir sa 16 poena, sedam skokova i osam asistencija i koji je sve radio na terenu. Na drugoj strani najbolji je bio Nan sa 21 poenom, skokom i četiri asistencije.
22:19 19.01.2024
40' – Poraz Partizana u Areni
Grent poentira uz faul, Panatinaikos stiže do dvocifrene prednosti – 71:84.
22:15 19.01.2024
39' – Sve manje šanse za crno-bele
Kaboklo je fauliran i oba puta je precizan sa linije penala. Dozir je izborio loptu posle upitne sudijske odluke, a onda dva šuta za tri maše crno-beli, najpre Kaboklo pa Naneli. Mitoglu vraća plus devet. Potom je Grigonis faulirao Nanelija koji je polovičan – 71:79.
22:06 19.01.2024
38' – Dozir propustio veliku šansu
Treću loptu gubi Kaboklo, a onda Dozir krade loptu, ali maši trojku – 68:77.
22:04 19.01.2024
37' – Devet poena prednosti
Gubi loptu Slukas, Naneli poentira, ali potom Mitoglu pogađa za tri. Dozir poentira za dva poena, a Lesor lako uzvraća – 68:77.
22:02 19.01.2024
36' – Kobne greške Kabokla
Kaboklo je izgubio loptu, a Naneli pravi četvrtu ličnu grešku. Novu grešku pravi Bruno Kaboklo koji posle koraka gazi liniju – 64:73.
21:59 19.01.2024
35' – Napeto...
Odlično je reagovao Smailagić i zakucao,a onda se Partizan odbranio, međutim potom i izgubio loptu – 64:71.
21:56 19.01.2024
34' – Trojka Slukasa
Slukas pogađa trojku, crno-beli ne koriste napad – 62:69.
21:55 19.01.2024
33' – Smanjuje razliku Partizan
Čvrstu odbranu igra grčki tim, Ledej ne uspeva na vreme da šutira, Naneli upisuje lake poene. Lesor uzvraća na drugoj strani. Nan je potom dobio tehničku, a košarkaši Partizana sa linije penala smanjuju prednost – 62:66.
21:50 19.01.2024
32' – Serija Panatinaikosa
Ostao je Lesor sam i povećao prednost Panatinaikosa i seriju na 8:0 – 58:64.
21:48 19.01.2024
31' – Bolji početak Panatinaikosa
Slukas donosi prednost grčkom timu posle uspešnih slobodnih bacanja, a onda se Panatinaikos dobro brani. Treću ličnu grešku dobio je Smailagić, a ovoga puta na liniji penala precizan je bio Nan – 58:62.
21:43 19.01.2024
30' – Kraj treće deonice
Novi ziver promašio je Ponitka, a Nan je upisao petu izgubljenu loptu. Smit dva puta poentira sa linije penala, a onda igra i odličnu odbranu. Međutim, zakucavanjem treću deonicu završava Lesor – 58:58.
21:40 19.01.2024
29' – Crno-beli čuvaju prednost
Panatinaikos gubi loptu nakon što je Slukas nagazio liniju, zatim Nan pravi faul i šalje Anđušića na liniju za slobodna bacanja, sa koje košarkaš Partizana poentira – 56:54.
21:36 19.01.2024
28' – Partizan ima prednost
Lesor pravi faul u napadu odnosno treću ličnu grešku, ali ne profitira Partizan od toga. Nan upisuje nove poene. Dozir pogađa novu trojku – 54:53.
21:33 19.01.2024
26' – Raste napetost
Nan je bio sam, ali promašio je trojku, međutim košarkaši Panatinaikosa upisali su skok i ponovo došli do lopte. Slukas je fauliran, a onda polovičan sa linije penala. Smailagić upisuje lake poene – 51:51.
21:28 19.01.2024
25' – „Klackalica“
Još jednom je Koprivica dobro reagovao, ali na drugoj strani isto čini Adetokumbo – 49:50.
21:26 19.01.2024
24' – Odličan Koprivica
Panatinaikos vraća prednost na svoju stranu posle poena Nana, aonda uzraća zakucavanjem Koprivica – 47:46.
21:25 19.01.2024
23' – Nepromenjen rezultat
Odbranio se Partizan odlično dva puta – 45:44.
21:21 19.01.2024
22' – Vodi Partizan
Mitoglu je imao mnogo prostora i postigao je lake poene, Naneli pogađa prvu trojku za prednost crno-belih – 45:44.
21:20 19.01.2024
21' – Izjednačenje!
Nema poena iz prvog napada Partizana u drugom poluvremenu, ali onda dobra odbrana Dozira i sledi Nanelijev koš za izjednačenje – 42:42.
21:03 19.01.2024
20' – Kraj prvog poluvremena
Naneli upsiuje lake posle posle loše odbrane protivničkog tima. Smanjili su crno-beli razliku sa devet na samo dva poena – 40:42.