Srbija - Norveška, rukomet, SP - Sputnik Srbija

Bolan poraz Srbije od Crne Gore

Rukometaši Srbije igrali su protiv Crne Gore u trećem meču u grupi Evropskog prvenstva. Orlovi su na kraju poraženi tako što su primili gol u poslednjoj sekundi – 29:30. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Bilo je jasno u poslednjim sekundama da Srbija ne može do pobede, imala je samo bod džepu, a na kraju je i poražena jer je primila gol u poslednjoj sekundi utakmice. Strelac je bio Grbović.
Prosto neverovatno šta su naši rukometaši sve uradili u tri utakmice na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, od boda protiv Islanda, preko poraza od Mađarske i Crne Gore.

Ovo Evropsko prvenstvo pamtiće se kao neuspeh. Videćemo da li će biti promena u skorijoj budućnosti. Ovo nije bilo dobro.

Tokom celog toka utakmice Crna Gora je bila bolja, vodila je, na kraju je stigla do trijumfa. Ni bod ne bi bio dovoljan našim rukometašima za prolazak dalje. Sada je definitivni kraj.
Kod Srbije najefikasniji bio je Lazar Kukić sa sedam golova. Na drugoj strani Branko Vujović postigao je osam, njegov prezimenjak Miljan i Grbović po sedam, a Vuko Borozan šest.
Golom u poslednjoj sekundi Crna Gora je uspela da održi vođstvo i da pobedi, ujedno pošalje Srbiju na poslednje mesto u grupi C. Srbija, tako, Evropsko prvenstvo završava bez trijumfa.
Nadajmo se nekim svetlijim rukometnim danima...
Utakmicu ste mogli da ispratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
19:30 16.01.2024
59’ – Ilić za nerešeno!
Videćemo može li Srbija do pobede - 28:28
19:29 16.01.2024
58’ – 27:28
Kukić je doneo novi gol Orlovima. Potrebna je pobeda Srbiji da bi imala šansu za prolazak dalje
19:24 16.01.2024
54’ – 25:27
Borozan je dao gol sa dva igrača manje, neverovatno
19:22 16.01.2024
54’ – Đorđić
Lep potez i gol sa igračem više - 24:25. Ali pogađa Vujović - 24:26. Ranije je Orbović povređen
19:20 16.01.2024
52’ – Vorkapić
Sjajno je naš krilni igrač skočio i pogodio sa distance - 23:24
19:17 16.01.2024
49’ – 20:23
Grbović je pogodio sa crte
19:12 16.01.2024
47’ – 20:22
Vujović je pogodio, Srbija se i dalje muči na obe strane terena
19:08 16.01.2024
43’ – 20:21
Ilić je pogodio sa krila
19:04 16.01.2024
40’ – Novi preokret
Crna Gora je brzo napravila razliku i vodi ponovo sa 20:18
18:59 16.01.2024
36’ – Vodi Srbija
Ilić je pogodio, Srbija vodi sa 18:17! Konačno su Orlovi u prednosti
18:57 16.01.2024
35’ – Nerešeno je!
Simović je isključen, sada je 16:16 posle gola Radivojevića
18:52 16.01.2024
31’ – 15:16
Crnogorci su stigli odmah do gola na startu drugog poluvremena. Potom je i Ilić bio precizan
18:35 16.01.2024
Poluvreme
Posle 30 minuta igre Crna Gora vodi sa 15:14.
18:34 16.01.2024
29’ – 14:15
Crnogorci drže prednost, Orlovi imaju priključak najviše zahvaljujući Kukiću. Evo potom i Kojadinovića
18:31 16.01.2024
26’ – 12:14
Gol Kojadinovića, veoma važan da Orlovi ostanu u priključku
18:26 16.01.2024
21’ – Simić
Sjajno brani golman Crne Gore Simić, već sedam odbrana ima. Crnogorci vode sa 9:12. Potom i gol Kosa - 10:12. Potom isključenje Marsenića uz penal - 10:13
18:24 16.01.2024
20’ – Kos za Radivojevića
Jako lepa asistencija Kosa i gol Radivojevića - 9:11
18:18 16.01.2024
16’ – Kukić!
Razigrao se Kukić, postigao je dva gola i sada je 7:9. Potom još jedan gol Kukića - 8:9