Preokret – Kecmanović nadigrao Japanca u Melburnu

© Tanjug / Peter Schneider/Keystone via APMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2024
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Australijan opena pobedom nad Japancem Josukeom Vatanukijem od 3:1 (4:6, 7:5, 6:3, 6:4).
Nije dobro počeo srpski teniser ovaj duel, dopustio je Japancu da preuzme inicijativu i dobije prvi deo igre sa 6:4.
Ipak, Kecmanović je zatim podigao nivo igre, pre svega je psihički odoleo pritisku, pa tako i dobio drugi set sa 7:5, a zatim i treći sa 6:3 i poveo je sa 2:1.
Na kraju je uspeo da napravi potpuni preokret i plasira se u narednu rundu.
Podsećamo, prošle godine je Miomir eliminisan u uvodnoj rundi. Najbolji rezultat u Melburnu mu je četvrto kolo.
Meč je trajao dva sata i 37 minuta. Kecmanović se nalazi na 60. mestu ATP liste, dok je Vatanuki 102. teniser sveta.
Srpski teniser će u drugom kolu Australijan opena igrati sa pobednikom meča između Nemca Jana Lenarda Štrufa i Australijanca Rinkija Hidžikate.
U prvom setu igralo se gem za gem, a Vatanuki je u sedmom gemu napravio brejk i poveo 4:3. Japanc je potom održavao prednost od dva gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.
Velika borba je viđena u drugom setu, Kecmanović je napravio brejk u 12. gemu, što mu je bilo dovoljno za 7:5 i 1:1 u setovima.
Srpski teniser je u trećem setu došao do brejka u četvrtom gemu, a onda je na svoj servis stigao do 4:1. Kecmanović je zadržao prednost od tri gema i treći set je dobio rezultatom 6:3.
Vatanuki je poveo 2:0 na startu četvrtog seta, ali je Kecmanović osvojio četiri uzastopna gema i preokrenuo na 4:2. Srpski teniser je zadržao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do pobede od 6:4.
Australijan open se igra za nagradni fond od 59,1 milion dolara.