Rukometaši Srbije tokom utakmice protiv Francuske u Zrenjaninu - Sputnik Srbija

Srbija poražena od Mađarske – šanse za ostanak na Evropskom prvenstvu svedene na minimum!

Rukometna reprezentacija Srbije pretrpela je poraz od Mađarske rezultatom 28:27 u drugom kolu Evropskog prvenstva čime je svoje šanse za plasman u narednu rundu takmičenja svela na minimum.
U poslednjem kolu Srbija igra protiv Crne Gore u utorak, ali joj ni pobeda neće biti dovoljna za prolaz dalje, moraće da gleda i duel Islanda i Mađarske i da se nada trijumfu severnih suseda nad skandinavskom selekcijom.
Srbija je platila ceh dugim periodima bez gola, u prvom poluvremenu je to iznosilo pet, a u drugom čak osam minuta.
Uprkos tome, Srbija je uspevala da ostane u igri do samog kraja, vratila se na dva gola zaostatka dva minuta pre kraja utakmice, ali nije imala ni snage ni ideje da dođe do potpunog egala i prilike za preokret.
Bar je za utehu da je pretrpljen poraz minimalnom razlikom što daje kakve-takve šanse Srbiji da se nada povoljnom ishodu i svog, a i duela drugih rivala u grupi, s namerom da se nekako domogne drugog mesta tabele i prolaza u narednu fazu.
Podsetimo, u prvoj utakmici Evropskog prvenstva Srbija je ispustila pobedu nad Islandom i upisala samo jedan bod zbog nerešenog rezultata od 27:27.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:07 14.01.2024
60’ – Vorkapić za minimalan poraz
Konačan rezultat 28:27.
22:00 14.01.2024
58’ – Marsenić!
Smanjuje na 27:25.
21:59 14.01.2024
57’ – Bravo!
Marsenić je iznudio penal, a realizovao ga je Ilić.
Srbija smanjuje na 26:24.
21:58 14.01.2024
57’ – Gol i isključenje...
Pešmalbek mora na klupu, Srbija gubi 26:23.
21:57 14.01.2024
56’ – Bravo!
Cupara brani, a Milosavljević pogađa i smanjuje na 25:23.
21:56 14.01.2024
55’ – Marsenić pogađa
Smanjuje na 25:22.
21:53 14.01.2024
54’ – Vorkapić precizan!
Kontranapad posle odbrane Marsenića za 25:21.
21:50 14.01.2024
52’ – Loše...
Pet golova prednosti za Mađare.
21:49 14.01.2024
50’ – Šteta...
Vorkapić greši u dodavanju, Mate pogađa za 24:20.
21:48 14.01.2024
50’ – Dobra akcija
Marsenić je promašio zicer, a potom pogađa Vorkapić.
Srbija gubi 23:20.
21:46 14.01.2024
48’ – Konačno!
Posle osam minuta gol za Srbiju, Đorđić!
21:45 14.01.2024
47’ – Mađari lome utakmicu
Imaju najveću prednost od četiri gola, 22:18.
21:42 14.01.2024
46’ – Kazna za kaznom
Srbija gubi 21:18 i sedam minuta nije postigla gol.
21:39 14.01.2024
43’ – Šteta...
Umesto izjednačenja, dva gola razlike za Mađare.
21:37 14.01.2024
41’ – Cupara!
Ponovo brani zicer!
41’ – Mađari dižu tenziju
Imaju veliku podršku sa tribina, vođstvo i igrača više.