Crvena zvezda - Partizan - Sputnik Srbija

Partizan vodio pa se potpuno „ukočio“ – Feneru trijumf u Istanbulu

Košarkaši Partizana igrali su na gostovanju Fenerbahčeu u okviru Evrolige i upisali su novi poraz rezultatom – 91:76. Ovo je bila četvrta izgubljena utakmica crno-belih na poslednjih pet mečeva u elitnom takmičenju. Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Vodio je Partizan ubedljivo u prvom poluvremenu, sa 17 razlike, a onda kako je vreme odmicalo igrao sve slabije sve dok nije zabeležio ubedljiv poraz.
Na kraju je učenik Šarunas Jasikevičijus pobedio učitelja Željka Obradovića.
Dovoljno je reći da je Fenerbahče otvorio poslednju četvrtinu serijom 17:2. Crno-beli to sebi nisu smeli da dopuste ako su želeli trijumf. Ostaće žal kod navijača Partizana zbog ove utakmice, mogli su crno-beli da dođu do velike pobede.
Ipak, nisu izdržali sa smanjenom rotacijom, a u timu nisu bili Aleksa Avramović i Alen Smailagić, dok Mateuš Ponitka nije ulazio u igru, kao ni Ognjen Jaramaz.
Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 18 poena, Džejms Naneli je dodao 14, a Bruno Kaboklo je završio duel sa 13 poena. Džejlin Smit dao je 11 poena (3/11 iz igre, 2 asistencije).
Fener je predvodio Tajler Dorsi sa 24 poena, Marko Gudurić je ubacio 15 poena, a Nejtan Sestina i Najdžel Hejs-Dejvis dali su 14, odnosno 12 poena.
Duel ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:21 09.01.2024
Poslednji minut
Fenerbahče vodi sa 91:74 posle trojke Madara
20:15 09.01.2024
38' – Partizan pred porazom
Vodili su crno-beli ubedljivo u prvom poluvremenu, ali su pali, ukočili se i sada su pred porazom u Istanbulu - 85:72
20:09 09.01.2024
35' – 80:64
Nova trojka Gudurića i Partizan polako ali sigurno ide ka porazu
20:03 09.01.2024
32' – Nova trojka
Fenerbahče je potpuno preokrenuo utakmicu i sada vodi sa 77:64
20:00 09.01.2024
31' – Gudurić
Pogodio je Gudurić i Fenerbahče vodi sa 74:64
19:56 09.01.2024
Kraj treće četvrtine
Fenerbahče na ulasku u poslednju deonicu vodi sa 68:64
19:48 09.01.2024
28' – Naneli
Vratio se Fenerbahče, ali Naneli dolazi do poena - 58:62
19:44 09.01.2024
25' – 55:55
Izjednačenje - Sestina je ubacio trojku
19:38 09.01.2024
22' – Poen prednosti za Partizan
Fenerbahče je uspeo skroz da se vrati u igru - 47:48. Smit je pogodio sa penala, a onda Sestina daje trojku - 50:51
19:35 09.01.2024
21' – Počelo je drugo poluvreme
Rezultat je 45:48
19:18 09.01.2024
Poluvreme
Posle 20 minuta igre Partizan vodi u Istanbulu sa 48:43. Panter je ubacio 15, a Kaboklo 11
19:08 09.01.2024
18' – Trifunović
Dobro igra Trifunović, ali Dorsi vraća trojkom - 40:45
19:07 09.01.2024
17' – 37:43
Utisak je da je Partizan mogao da vodi ubedljivije s obzirom na to šta je sve pogodio
19:02 09.01.2024
14' – 32:38
Samo šest razlike posle nove trojke Fenera, Ledej je imao dva loša napada
18:58 09.01.2024
13' – Fenerova serija
Napravio je domaći tim seriju 7:0, Dorsi je ubacio trojku - 26:36
18:54 09.01.2024
11' – Smitova trojka!
Kakva trojka Smita, Partizan vodi 17 razlike
18:49 09.01.2024
Kraj prve četvrtine
Partizan vodi 31:19, sjajna deonica, Panter je ubacio 12 poena
18:46 09.01.2024
9' – Panter!
Kako dobro igra Partizan u ovoj utakmici i već vodi dvocifrenom razlikom - 29:16.
18:41 09.01.2024
8' – Naneli
Kada Partizan ređa trojke onda nema problema, crno-beli vode sa 23:14
18:38 09.01.2024
5' – I treća trojka Kabokla
Neverovatno šutira trojke Partizanov centar, crno-beli vode sa 17:12