Branislav Mitrović, Srbija, vaterpolo - Sputnik Srbija

Delfini otključali „gvozdenu odbranu“ Nemačke i stigli do novog trijumfa

Vaterpolisti Srbije ostvarili su i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu. Ovoga puta nadigrali su Nemačku sa 14:6 (3:2, 5:2, 2:2, 4:0). Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Posle pobede nad Izraelom, sada je pala i Nemačka, tako da miriše da će Delfini biti prvi u grupi.
U trećoj utakmici ih očekuje susret protiv Malte gde će Srbija biti favorit.
Meč protiv Nemačke Delfini su otvorili nešto sporije, ali su potom uspeli da nađu način da dolaze do golova i tako su na poluvremenu bili u prednosti od 8:4, a napadački je prednjačio Mandić.
Treća deonica bila je nešto slabija, bilo je sušnih minuta bez golova, ali suštinski pobeda Delfina nije dolazila u pitanje.
Za sada sve ide po planu u Zagrebu, a kako sada stvari stoje najveće su šanse da će Delfini u narednoj rundi ići na Francusku. Kasnije možda i na Italiju, ali to su samo prognoze.
Golove za Srbiju postigli su: Marko Radulović četiri, Dušan Mandić tri, Nemanja Vico, Nikola Jakšić po dva, Strahinja Rašović, Sava Ranađelović, Nemanja Ubović po jedan. Branislav Mitrović je imao devet odbrana. Najefikasniji u sastavu Nemačke, bili su Niklas Šiper, Denis Strelecki i Fin Šuce sa po dva gola. Feliks Benke je imao 15 odbrana.
Izabranici Uroša Stevanovića protiv Malte igraju 9. januara.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:05 07.01.2024
KRAJ
Pobeda Srbije od 14:6
20:01 07.01.2024
32' – Pobeda Srbije
Čeka se samo konačni rezultat
19:58 07.01.2024
29' – Jakšić
Sjajan gol Jakšića - 13:6
19:54 07.01.2024
27' – 12:6
Srbija drži sve pod kontrolom i ide ka trijumfu
19:47 07.01.2024
Kraj treće četvrtine
Posle 24 odigrana minuta Srbija vodi sa 10:6. Pogodio je i Sava Ranđelović
19:43 07.01.2024
22' – Vico!
Još jedan važan gol Vica, sa igračem više pogodio je na stativi. Sjajno - 9:5
19:40 07.01.2024
20' – Loši napadi
Vezali su Dekfini nekoliko loših napada i to se odrazilo na rezultatu, ali nije toliko koliko su Nemci sve mogli da iskoriste - 8:5
19:30 07.01.2024
16' – Sve ide po planu na poluvremenu
Delfini su možda malo sporije, ali na poluvremenu vode sa 8:4! Ide sve kako smo priželjkivali
19:22 07.01.2024
12' – Ubović
Jako lepa akcija, Ubović se našao sam ispred gola i pogodio za 6:3. Zatim i Rašović pogađa za 7:3. Streleskij je precizan za 7:4 sa peterca
19:20 07.01.2024
12' – Mandić za 5:2!
E, sada su se naši Delfini raspucali i vode sa 5:2. Mnogo se lakše diše na tri razlike. Šuce potom smanjuje na 5:3 sa igračem više
19:19 07.01.2024
10' – Vico
Dobar potez Vica, lepo je pogodio za 4:2. Sjajna akcija preko sidraša
19:13 07.01.2024
8' – Radulović
Sjajno je šutirao Radulović sa distance i pogodio za 3:2. Kraj prve četvrtine
19:12 07.01.2024
8' – 2:2
Streleskij je pogodio sa distance, silovit je to šut bio
19:11 07.01.2024
7' – Jakšić
Iskoristili smo situaciju sa igračem više, Jakšić je poslao loptu kroz šumu ruku i pogodio - 2:1
19:08 07.01.2024
5' – Izjednačenje
Šifer je poravnao na 1:1 i tako iznenadio našu odbranu
19:05 07.01.2024
3' – Mandić!
Srbija vodi 1:0, pogodio je Mandić od stative, dobro se brane Nemci. Ušao je u igru Petar Jakšić i debitovao na Evropskom prvenstvu. U pitanju je brat Nikole Jakšića
19:04 07.01.2024
3' – Stativa
Ostaje 0:0, Drašović je sa igračem više pogodio stativu. Važan je to bio napad za naše, potom i igrač više za protivnika. Ne koriste ni Nemci šansu
19:01 07.01.2024
1' – Počela je utakmica
Startovala je utakmica između Srbije i Nemačke. Prvi napad imaju Nemci koji su stigli do lopte.
18:54 07.01.2024
Predstavljanje igrača
U toku je predstavljanje igrača dva tima. U prvoj utakmici Delfini su ubedljivo nadigrali Izrael.
15:25 07.01.2024