Hamad Međedović i Olga Danilović - Sputnik Srbija

Novak doneo izjednačenje – a Hamad i Olga odveli Srbiju u četvrtfinale!

Srpski tim plasirao se u četvrtfinale Junajted kupa pobedom nad Češkom rezultatom 2:1. Posle poraza Olge Danilović od Markete Vondrušove, na teren je izašao Novak Đoković koji je pobedio Jiržija Lehečku rezultatom 6:1, 6:7, 6:1. U dublu su Olga Danilović i Hamad Međedović pobedili Mirjam Kolodejevu i Petra Nouzu rezultatom 4:6, 7:6, 10:8.
Ozbiljno se Olga Danilović namučila u prvom setu protiv Vondrušove, rano je izgubila servis gem, a potom je Čehinja napravila i drugi brejk.
Karakter srpske teniserke nije joj dozvoljavao da se tek tako preda sedmoj teniserki sveta. Fantastična je Olga bila u drugom setu, napravila je brejk, povela sa 3:0, međutim Čehinja je uspela da izjednači.
Ipak, borbena Danilovićeva nastavila je u istom ritmu, igralo je agresivno i napravila je novi brejk posle kog je stigla do izjednačenja u setovima.
Sjajno je srpska teniserka otvorila i treći set, oduzela je protivnici servis gem, ali u poslednjem trenutku se probudila Vondrušova, uzvratila je sa dva brejka i donela bod Češkoj.
Delovalo je da će Novak Đoković rutinski doneti bod Srbiji i izjednačiti rezultat, pogotovo posle prvog seta u kojem je srpski as potpuno dominirao. Napravio je dva brejka, a Lehečka nije mogao ni da zapreti na njegov servis.
Sve je delovalo odlično i u prvom delu drugog seta, prvi reket sveta imao je brejk prednosti, ali ga je ispustio i potom je u taj-brejku igrao daleko ispod svog nivoa.
Kada je izgubio set otkriven je i razlog takve igre. Novak je zatražio medicinski tajm-aut zbog bola u ruci.
Ipak, prebrodio je bol i zahuktalo otvorio treći set u kojem je kao munja stigao do 4:0. Napadao je Lehečku, kretao se odlično, ali i pokušavao da skrati poene što je bio jasan pokazatelj da mu nikako ne bi prijalo da meč potraje.
Posle dva sata i 16 minuta Novak je slomio otpor češkog tenisera i doneo izjednačenje.
Nije Novak mogao da igra i miks dubl i odlučeno je da sa Olgom na terenu bude Hamad Međedović. Na početku to nije delovalo sjajno, Česi su imali ogromnih 5:1 u prvom setu, a srpski tandem se mučio.
Hamad se požalio i na bol u ruci, a istakao je i da se muči kada je reč o osećaju terena zbog čega je grešio. Znatno bolje ušli su u drugi set koji je bio potpuno ujednačen što je već bio dovoljno dobar znak.
Maestralno su odigrali taj-brejk, a tome je doprineo je i Novak koji je došao na klupu i dao jasne savete naročito Međedoviću koji je sve upio i primenio na terenu.
Posle velike borbe u super taj-brejku Hamad i Olga izborili su pobedu i četvrtfinale u kom se sastaju protiv Australije.
4:6, 6:6 – Igra se taj-brejk
Raspalio je Hamad po Novakovom savetu svom snagom po riternu i pokazao potom prstom ka srpskom asu. Na korak su Hamad i Olga bili da zaprete brejkom, ali nisu uspeli.
09:41 02.01.2024
4:6, 6:5 – Bravo!
Dva riterna posle servisa Danilovićeve otišla su u aut, ali potom i Hamad greši dva puta. Iskupio se Hamad jednim sjajnim preklapanjem loptice na mreži, a onda savršenim servisom Olga donosi novi gem.
4:6, 4:4 – Još uvek nema brejka
Deluje kao da je dolazak Novaka Đokovića na klupu smirio srpske tenisere. Odigrali su fantastičan poen koji je bio gotovo izgubljen. Ipak, nema brejka još uvek za srpski tandem
09:27 02.01.2024
4:6, 4:3 – Sjajna na servisu Olga
Odlično je riterirao Nouza, a potom je Kolodejeva napadala Hamada na mreži. Međutim, u pravom trenutku stigao je sjajan Olgin servis.
09:22 02.01.2024
4:6, 3:3 – Strašni servisi
Nouza servira bez greške, Češka sa nulom stiže do gema.
09:20 02.01.2024
4:6, 3:2 – Odličan Međedović
Izuzetno je siguran na servisu bio Međedović, naročito je Kolodejeva imala problem da riternira.
09:16 02.01.2024
4:6, 2:2 – Nouza nezaustavljiv
Koliko god delovalo da se Hamad i Olga dobro kreću, Nouza pronalazi sjajne uglove i stiže svaku lopticu.
09:12 02.01.2024
4:6, 2:1 – Sjajna Olga
Nouza je odlično riternirao na Olgin servis, ali srpska teniserka počela je da servira još snažnije na šta češki tandem već nije imao dobru reakciju.
09:07 02.01.2024
4:6, 1:1 – Izjednačenje
Nisu uspeli Olga i Hamad da se odbrane u ovom gemu i Česi dolaze do izjednačenja.
09:04 02.01.2024
4:6, 1:0 – Dobar početak drugog seta
Mnogo bolji početak Srbije u drugom setu. Hamadovi snažni servisi donose prvi gem
09:00 02.01.2024
4:6 – Česi osvajaju prvi set
Snažne forhende šalje protivnicima Olga, ali Česi su imali odgovor.
08:53 02.01.2024
4:5 – Sjajna borba Hamada i Olge
Kolodejeva je odlična na riternu, a Hamad pomaže Česima duplom servis greškom. Međutim, od 0:40 vratili su se Hamad i Olga i osvojili gem.
08:49 02.01.2024
3:5 – Jedan brejk vraćen!
Izuzetno se Međedović snašao posle snažne lopptice protivnika, a potom je i Olga napala Kolodejevu. Eksplozivan ritern odigrao je potom Hamad a potom Srbija vraća jedan brejk!
08:45 02.01.2024
2:5 – Spasene dve set lopte
Nije Olga dobro otvorila servis gem, češki tandem stigao je do dve set lopte. Međutim, usledio je Hamadov maestralan smeč, a zatim sjajan viner Danilovićeve posle kog ipak osvajaju gem.
08:41 02.01.2024
1:5 – Češka na gem od seta
Nouza fantastično servira i ne može srpski tim gotovo ništa u toku tog servis gema.
08:38 02.01.2024
1:4 – Bravo Hamade!
Konačno nije bilo odgovora na Hamadove strašno snažne servise. Prvi gem za Srbiju