Zaokružena „šestica“: Odmah spektakl na startu 2024. godine

© AP Photo / Darko VojinovicJirgen Klop sa cvetom Natalijina ramonda
Jirgen Klop sa cvetom Natalijina ramonda - Sputnik Srbija, 1920, 01.01.2024
Da je loto nedostajao bi jedan broj za sedmicu, ali i ovako je bilo pravo uživanje gledati sudar Liverpula i Njukasla. Na kraju je duel završen rezultatom 4:2 u korist Redsa. I to tako što je posle 45 minuta bilo 0:0.
U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste mnogo uzbuđenja.
Redsima je poništen gol u 18. minutu, a Svrakama u 36 i to u oba slučaja posle konsultacije VAR. Na sve to Mohamed Salah promašio je penal u 22. minutu, pa se otišlo na pauzu sa rezultatom 0:0. Arnold je u prvom poluvremenu pogodio stativu i pravo je čudo kako u prvih 45 minuta nije bilo golova.
Malo ko je mogao da predvidi pravi vatromet koji je usledio u drugom poluvremenu.

Prvo je pogodio Salah u 49. minutu, da bi Isak poravnao u 54. Za 2:1 gol je dao Džouns, za 3:1 Gakpo, a nadu gostima pružio je Botman u 81. minutu. Ipak, Salah je pogotkom sa bele tačke u 86. minutu stavio svima do znanja da tri boda ostaju na Enfildu.

Mogao je Martin Dubravka, golman gostiju, da ode kući i sa više golova u mreži, ali je pored četiri primljena gola imao i čak 11 odbrana.
Sa ova tri boda Liverpul je na koti 45 i drži prvu poziciju na tabeli Premijer lige.
Nadajmo se da ćemo u toku ove 2024. godine gledati još mnogo ovakvih uzbudljivih utakmica.