Novak Đoković i Olga Danilović - Sputnik Srbija

Sjajni Novak i Olga pobedili Kinu – Srbija je dobila majstore dubla!

Srpski teniseri pobedili su Kinu u prvo meču Junajted kupa posle miks-dubla. Novak Đoković, najbolji teniser sveta svih vremena, savladao je u prvom meču Junajted kupa Džidžena Džanga rezultatom 6:3, 6:2. Potom je Olga Danilović poražena je od Đinven Dženg rezultatom 6:4, 6:2, a onda su Novak i Olga iste protivnike pobedili u dublu 6:4, 1:6, 10:6.
Samo nekoliko gemova bilo je potrebno Novaku Đokoviću da pronađe ritam i pročita protivnika Džanga koji je igrao izuzetno stegnuto.
U šestom gemu srpski as napravio je brejk i od tada je igrao sve bolje i bolje i u svakom gemu je delovao sve sigurnije.
U drugom setu srpski as gotovo da je ostao sam na terenu. Džang je sve više poklanjao poene, a Novak je vezao dva brejka.
Imao je priliku srpski as da meč i završi brejkom, ali uspeo je Kinez da smanji zaostatak. Prvi reket svet ubedljivo je potvrđivao brejkove i osvojio svaki svoj servis gem i na kraju je za sat i 14 minuta Srbiji doneo pobedu.
Posle Novak na teren je izašla Olga Danilović protiv Đinven Dženg i odlično je otvorila meč. Bila je snažna, agresivna i to joj je odmah donelo brejk i prednost od 2:0.
Međutim, Dženg je 15. teniserka sveta i zna kako da izađe iz takvih situacija, vezala je četiri gema i preokrenula rezultat. Veliku priliku za povratak Danilovićeva je imala u završnici seta, ali nakon što je propustila dve brejk šanse Kineskinja je uspela da osvoji prvi set.
U drugom je Olga izgubila ritam, nije ličila na teniserku iz prvog seta, a protivnica je znala da iskoristi i kazni svaku njenu grešku. Povelo je sa 4:0 Kineskinja i delovalo je nemoguće da se Olga vrati u meč.
Na kraju, srpska teniserka koja je prikazala odličnu borbu nije uspela da slomi otpor Dženg.
Miks dubl odlučivao je pobednika, a Novak i Olga otvorili su ga odlično. Na brejk su čekali do sedmog gema, a onda su od tog trenutka zaigrali maestralno. Ogromna želja videla u svakom poenu i tako je srpski tandem napravio krupan korak ka pobedi.
Međutim, sve je stalo u drugom setu. Kinezi su počeli da igraju fantastično, nije pomogao ni Novakov servis.
Imali su velikih 5:0 i jedva su srpskom timu dopustili gem, pa je delovalo da su rutinski izjednačili i da sa daleko više samopouzdanja ulaze u super taj-brejk. Ali...
Motivacija koju su imali Novak, a naročito Olga nije mogla da bude zaustavljena ni od strahe zahuktalih Kineza. Svu snagu je iz sebe iscrpela Danilovićeva, odigrala je fantastično, Novak je bio odličan!
Srbija je na kraju zasluženo slavila, a naredni meč igra protiv Češke.
6:4, 1:5 – Konačno
Novak je odličnim servisima uspeo da donese Srbiji prvi gem.
16:32 31.12.2023
6:4, 0:5 – Neverovatno...
Imali su šanse Novak i Olga za brejk, ali Kinezi ne dopuštaju nijedan gem Srbima
16:28 31.12.2023
6:4, 0:4 – Sunovrat srpskog dubla
Nisu skoncentrisani Novak i Olga, srljaju i sve ide na vodenicu kineskog tandema.
16:22 31.12.2023
6:4, 0:3 – Velika prednost Kineza
Sve bolje igra kineski tim koji potvrđuje brejk.
16:19 31.12.2023
6:4, 0:2 – Brejk za Kinu
Nije dobro počeo gem na Đokvićev servis, ali čim je prvi reket sveta snažnije počeo da servira činilo se da je preuzeo je stvar u svoje ruke. Međutim srpski tim ima problema na mreži, protivnici to koriste i prave brejk.
16:15 31.12.2023
6:4, 0:1 – Kina povela u drugom setu
Sigurno Kinezi otvaraju drugi set.
16:06 31.12.2023
6:4 – Set za Srbiju!
Oštro su napali Kinezi Novakov servis i stigli do dve brejk lopte. Spasao je srpski as odličnim servisom prvu. Stigli su 40:40, a onda je prelomio srpski tandem!
16:04 31.12.2023
5:4 – Novak servira za set
Imali su priliku Novak i Olga da završe set brejkom, ali izvukli su se Kinezi.
15:55 31.12.2023
5:3 – Bravo!
Došao je kineski tandem do tri brejk lopte, a posle fantastičnog poena prvu su spasili Danilović i Đoković. Puni samopouzdanja i energije spasili još dve i na kraju potvrdili brejk.
15:50 31.12.2023
4:3 – Brejk za Srbiju!
Sada su Novak i Olga napali protivnike i stigli do 40:40, a onda je Dženg napravila duplu servis grešku i dopustili brejk.
15:47 31.12.2023
3:3 – Novak i Olga nastavljaju u istom ritmu
Još jedan odličan gem za srpski tim. Samo poen su dozvolili protivničkom timu.
15:40 31.12.2023
2:2 – Bravo Olga!
Fantastičan gem odigrala je posebno sjajna Olga koja je izuzetno stizala svaku lopticu. Srbija je ponovo izjednačila.
15:35 31.12.2023
1:2 – Ponovo vodi Kina
Uigrani su Kinezi, dobro su se branili Novak i Olga, ali nedovoljno i protivnički par ponovo ima prednost.
15:31 31.12.2023
1:1 – Izjednačenje
Novak je takođe odlično servirao i dozvolio je kineskom paru samo jedan poen.
15:29 31.12.2023
0:1 – Dobar početak Kineza
Kinezi su sigurni na svoj servis i sa nulom stižu do prvog gema.
4:6, 2:5 – Srpkinja smanjuje razliku
Vratila je Olga igru iz prvog seta, više napada protivnicu i deluje sigurnije. Problem je što je sada verovatno kasno za buđenje.