Partizan dobio Jaramaza, Kaminski promašio šut za pobedu – Virtus nosi poene u Bolonju

Košarkaši Partizana poraženi su u 17. kolu Evrolige od Virtusa u Beogradu rezultatom 77:75.
Partizan je bio oslabljen neigranjem nekoliko spoljnih igrača, probleme sa ličnim greškama je imao i startni plejmejker Peri Dozir pa je veću šansu dobio potencijalni reprezentativac Srbije Ognjen Jaramaz i potpuno je iskoristio.
Jaramaz je ubacio 12 poena, imao je šest skokova i tri asistencije, a trenera Željka Obradovića može da raduje što se nije libio da preuzme odgovornost i završava teške napade zbog loših odluka svojih saigrača.
Partizan se na 70 sekundi do kraja približio na poen zaostatka, ali nije uspeo da načini potpuni preokret i doživeo je osmi poraz u sezoni, pošto je Frenk Kaminski promašio trojku u poslednjim trenucima duela.
Najefikasniji u taboru domaćih bio je Džejms Naneli sa 19 poena i šest asistencija, a pored Jaramaza i Panter je ubacio 12 poena, dok su dvocifreni učinak imali još Bruno Kaboklo i Kaminski sa po deset poena.
Divna akcija crno-belih – hiljade plišanih igračaka za pomoć deci /video/
Posle predivne uvertire navijača Partizana i ubačenih plišanih igračaka na teren za pomoć ugroženoj deci, usledio je nervozan početak utakmice, gosti su nametnuli žestok fizički ritam, a čak ni sudije nisu uspele da se prilagode.
Mnogo čudnih odluka, faulova u napadu, uglavnom na štetu Partizana, sve je to sprečilo domaće da proigraju, nisu imali dobru kreaciju u ofanzivi, a u odbrani su primali lake poene.
Ulazak Nanelija sa klupe je podigao Partizan i razlika je umanjena na pet poena na kraju prve deonice.
Do egala su crno-beli stigli preko akcije Nanelija i Kabokla, usledila je potom nova serija protivnika od 11:2, ali je do poluvremena Partizan uspeo da se vrati na razliku od pet poena sa kraja uvodne četvrtine.
Vredi istaći, Partizan su mučili faulovi, Panter je imao dve, Dozir tri, morao je veće minute trener Obradović da da Jaramazu koji je u finišu treće deonice imao nekoliko dobrih minijatura i vratio je crno-bele na četiri poena zaostatka, iako je razlika bila i dvocifrena.
Na dva minuta do kraja treće deonice Partizan je stigao na dva poena zaostatka (54:52) posle poena Pantera, ali je potom Doziru dosuđena četvrta zatim i tehnička greška zbog sumnjivog faula i navodnog „dodirivanja sudije“.
Trojkom Jaramaza Partizan je smanjio na četiri poena, usledio je bespotreban faul Kaminskog za poklon slobodna bacanja, a pred ulazak u poslednju deonicu gosti su imali prednost od 60:55, istovetnu kao na prvoj i drugoj pauzi.
U uvodnih pet minuta nastavka viđen je haos na terenu, grešile su sudije, igrači oba tima, a razlika je nekako ostajala između četiri i pet poena, zahvaljujući i poenima i promašajima Kaminskog.
Novom ukradenom loptom i poenima iz kontranapada Jaramaz je smanjio na dva razlike, povređeni Heket je odgovorio na sličan način, ali je zatim Kaminski ubacio trojku za svega poen zaostatka, manje od četiri minuta do kraja posle čega je usledio promašaj Ledeja za preokret.
Usledio je novi niz pogrešnih poteza igrača Partizana, ponovo su sudije dosudile sumnjiv faul Panteru (četvrti), što je značilo i povratak gostiju na „magičnih“ pet poena razlike, ali je pred poslednjih 70 sekundi zaostatak iznosio samo poen posle pogotka Nanelija.
Partizan je u dva navrata ponovo dolazio do minimalnog zaostatka, kombinacija dobre igre gostiju, loših odluka u napadu i katastrofalnog suđenja ih je sprečavala da naprave konačan preokret.
Ipak, dobili su šansu od 3,4 sekunde da preokrenu pri rezultatu 77:75, ali je Kaminski promašio trojku što je značilo i konačan kraj veoma dramatične utakmice.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:38 28.12.2023
40’ – Kaminski promašio šut za pobedu
Virtus slavi sa 77:75.
20:37 28.12.2023
40’ – Sudije opet na delu...
Posle promašenog slobodnog bacanja Pantera dosudili su mrtvu loptu.
I otišli da gledaju snimak.
20:33 28.12.2023
40’ – Opet jak faul nad Panterom
Nema nesportske?!
20:30 28.12.2023
40’ – Prebi Kordinije Pantera
Četvrti faul je tek sviran.
Panter smanjuje na 75:74.
Deset sekundi do kraja.
20:27 28.12.2023
40’ – Neverovatno!
Ukradena lopta, napad, promašaj Ledeja, skok Jaramaza i potom faul Kabokla na samo 39 sekundi do kraja!
Virtus vodi 75:72.
20:24 28.12.2023
39’ – Naneli!
Partizan se vraća na poen zaostatka, 73:72!
20:19 28.12.2023
38’ – I opet faul Panteru
Četvrti ukupno, treći pod obručem i ponovo nije jasno zašto.
Partizan gubi 73:68.
20:18 28.12.2023
38’ – Kakva greška...
Panter baca loptu u aut.
20:17 28.12.2023
38’ – Velika borba!
Promašaj Kaminskog pratile su parade Ledeja, Pantera i potom Jaramaza za novi napad.
37’ – Heket pogađa
Posle faula Kaminskog, 71:68.
20:15 28.12.2023
37’ – Šteta!
Promašena trojka Ledeja...
20:13 28.12.2023
36’ – Kaminski!
Trojka za umanjenje na 69:68.
20:12 28.12.2023
36’ – Jaramaz!
Ukradena lopta i poeni za umanjenje na 67:65!
35’ – Opet čudan faul
Danston je samo pao preko Pantera...
20:10 28.12.2023
35’ – Haos na terenu...
Kaminski promašuje pa pogađa, Anđušić je bacio loptu u tablu, Jaramaz hvata skokove i iznuđuje faul, Naneli napada Šengeliju za zakucavanje...
Partizan smanjuje na 67:64.
20:09 28.12.2023
34’ – Neverovatno...
Kakva četiri bačena napada Partizana...
Virtus kažnjava i vodi 67:60.
20:07 28.12.2023
33’ – Za očigledno...
Morao je trener Obradović da potroši čelendž jer sudije nisu videle očigledno igranje nogom Lundberga.
20:05 28.12.2023
32’ – Kaminski!
Pet poena za održavanje razlike.
20:01 28.12.2023
30’ – Partizan i dalje u zaostatku
Virtus vodi 60:55.
19:59 28.12.2023