Lukina nestvarna noć – 50 poena za istoriju

© AP Photo / Rick ScuteriLuka Dončić
Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 26.12.2023
Luka Dončić, slovenački košarkaš, postigao je 50 poena u pobedi Dalasa nad Finiksom rezultatom 128:114. Osim toga impresivni Dončić premašio je 10.000 poena u NBA ligi
Fantastično veče u NBA ligi obeležio je Luka Dončić koji je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u karijeri. Bio je nadomak tripl-dabla, ali to nije važno jer je ubacio neverovatan broj poena.
Slovenački reprezentativac gotovo da nije odmarao, na parketu je bio 43 minuta, a za to vreme upisao je 50 poena, 15 asistencija kao i šest skokova, a uz to je imao i četiri ukradene lopte i tri blokade.
Dončić je pogodio 15 od 18 šuteva od čega osam od 16 za tri poena, dok je sa linije penala šutirao bez greške 12/12. Njaveći broj poena postigao je u prvoj deonici kada je dao 17.
Osim što je postigao veliki broj poena Luka je premašio 10.000 poena u NBA ligi i tako postao najmlađi igrač sa tim dostignućem još do Majkla Džordana. Za 10.000 poena Dončiću je bilo dovoljno 358 utakmica.
Iako je bio dominantan, Dončić nije mogao u potpunosti sam pa je tako Dalas slomio otpor Finiksa u poslednjoj deonici u koju su Maveriksi ušli sa zaostatkom od jednog poena.
Luki su najviše pomogli Derik Džons sa 23, kao i Derek Lajvli sa 20 poena i deset skokova.
Koliko je Dončićev učinak bio impresivan govori i podatak da su dvojica najboljih u timu Finiksa Grejson Alen i Čimezi Metu zajedno dali 55 poena, Devin Buker u porazu Finiksa postigao je 20 poena.
Nikola Jokić, Majami - Denver, treća utakmica - Sputnik Srbija, 1920, 26.12.2023
Zašto je Jokić izabrao Kineze
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 25.12.2023
Jokić „odmorio“ poluvreme i potom sa penala poveo Denver do pobede nad Milojevićevim Golden Stejtom