Srbin izveo majstoriju – Ilićev spektakl /video/

© Alessandra TarantinoIvan Ilić, Torino
Ivan Ilić, Torino - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2023
Ivan Ilić, srpski fudbaler, postigao je pogodak u remiju Torina i Udinezea 1:1 i to na spektakularan način u samoj završnici utakmice.
Srpski fudbaleri obeležili su jučerašnji dan u italijanskom prvenstvu. Filip Kostić asistirao je pri prvom golu Juventusa protiv, a onda je Dušan Vlahović bio strelac drugog gola. Posle njih na red je došao i Ivan Ilić.
Srpski fudbaler našao se u startnoj postavi u meču Torina i Udinezea, a svoje mesto opravdao je odličnom partijom koju je krunisao golom u 88. minutu na sjajan način.
Ilić je pokušao da izvede centaršut, ali tom loptom je zapravo lobovao golmana Silvestrija. Prvobitna namera srpskog fudbalera bila je da pronađe nekoga od saigrača u šesnaestercu, ali je lopta imala drugu nameru i tako je Ilić postigao gol za Torino kojem je obezbedio bod.
Sedam minuta ranije Vanja Milinković Savić savladan je na golu od strane Zarage.
Na terenu su tokom ovog meča bili i Lazar Samardžić koje je svoje mesto ustupio upravo Zaragi, dok je od 75. minuta igrao i Nemanja Radonjić.