Pobeda Partizana u večitom derbiju: Crno-beli se vratili na prvo mesto

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 2:1 u 171. večitom derbiju i time se vratili na prvo mesto tabele Superlige.
Oštrim startovima, duelima i pogledima počeo je 171. večiti derbi koji najpre nije obilovao velikim šansama. Na obe strane nije viđena spektakularna igra niti je bilo opasnijih pretnji.
Natho je najviše pretio, ali bezuspešno dok su sa druge strane šanse propustili Jovan Mijatović i Olajinka. Činilo se da će se na pauzu otići bez golova, ali u 41. minutu stvorila se gužva, pao je Aranđel Stojković posle starta Milana Rodića i dosuđen je penal.
2/2
Natho je bio siguran sa bele tačke i doneo je crno-belima prednost sa kojom su otišli na pauzu.
Ofanzivni su bili crveno-beli u nastavku meča, Hvang i Katai imali su lepe šanse, ali sve je palo u vodu kada je u 66. minutu posle asistencije Zahida za 2:0 pogodio Saldanja.
Tu prednost crno-beli sačuvali su samo četiri minuta jer je toliko trebalo Zvezdi da postigne prvi gol. Endiaj je bio strelac!
Već u 85. minutu viđena je nova drama. Mijatović je pogodio za izjednačenje, ali dosuđen je ofjsad baš kao i u prvom poluvremenu. Odmah za tim, veliku šansu i prazan gol propustio je Nemanja Nikolić.
Izuzetno je bilo napeto u nastavku meča, sudija je odlučio da produži igru za još sedam minuta, a onda se i to odužilo.
Bilo je i odugovlačenja, grube igre, a onda je Katai u 97. minutu promašio ogromnu priliku, posle čega je sviran i kraj meča.
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 20.12.2023
Tadić otvorio dušu: Kuća je srušena do temelja
20:04 20.12.2023
98' – Kraj!
Partizan je pobedio Crvenu zvezdu u 171. večitom derbiju
20:00 20.12.2023
98' – Katai imao šansu
Katai je propustio ogromnu šansu!
19:58 20.12.2023
96' – Napeto i dalje
Jovanović dobija đuti karton zbog odugovlačenja.
19:55 20.12.2023
90' – Još se igra
Sudija je odlučio da se igra još sedam minuta.
19:49 20.12.2023
87' – Partizan propušta veliku priliku
Glazer je istrčao, gol je ostao prazan, ali Nikolić loptu šalje pored gola.
19:47 20.12.2023
84' – Ponovo poništen gol za Zvezdu
Jovan Mijatović postiže gol, ali dosuđen je ofsajd.
19:42 20.12.2023
79' – Velika prilika za Zvezdu
Kanga je odlično izveo slobodan udarac, ali Jovanović još jednom odličan na golu. Usledila je i izmena, umesto Kalulua ušao je Nikolić.
19:40 20.12.2023
76' – Bez ritma
Ređaju se greške na obe strane.
19:33 20.12.2023
70' – Gol za Zvezdu! 2:1
Bukari je izveo dribling ubacio loptu u kazneni prostor, a u mrežu je poslao Endiaje!
19:31 20.12.2023
68' – Zvezda odmah preti
Dve brze šanse za crveno-bele, dobar posao obavlja golman domaćina.
19:28 20.12.2023
66' – Novi gol za Partizan!
Zahid je sjajno osvojio loptu i asistirao Saldanji koji postiže gol za 2:0.
65' – Nova promena kod crveno-belih
Endijaj je u igri umesto Nedeljkovića.
19:24 20.12.2023
62' – Katai!
Katai je dobro prihvatio loptu, imao je šansu za dobar šut, ali lopta odlazi previsoko
19:19 20.12.2023
57' – Velika šansa
Zahid je bio ako blizu gola, a Dragović je intervenisao u poslednjem trenutku.
19:14 20.12.2023
Promene
Kanga i Lučić su na terenu umesto Olajinke i Mijailovića
19:08 20.12.2023
46' – Počinje drugo poluvreme
18:52 20.12.2023
45' – Kraj prvog poluvremena
Partizan vodi posle prvih 45 minuta.
18:47 20.12.2023
Kako je došlo do penala
Milan Rodić je oborio Aranđela Stojkovića, a sudija je najpre pokazao na korner. Međutim, posle konsultacije doneo je odluku za penal.
18:43 20.12.2023
41' – Partizan vodi! 1:0
Natho pogađa iz penala!
18:39 20.12.2023
35' – Zvezda sve opasnija
Bukari je šutirao snažno, ali pored gola!