Bruno Kaboklo - Sputnik Srbija

Partizan nastavio strašnu evroligašku seriju – Naneli „ukrao“ pobedu u Valensiji!

Košarkaši Partizana u prvoj utakmici duplog programa ove sedmice u Evroligi gostovali su Valensiji i na kraju su slavili sa 72:67. Ovo je peta pobeda zaredom crno-belih u elitnom takmičenju. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Možda i odlučujići momenat utakmice bila je ukradena lopta Džejmsa Nanelija u poslednjem minutu, a potom i poeni.

Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Ledej i Naneli sa 14 poena, dok je Kevin Panter ubacio 13, a Pi Džej Dozir devet. U redovima Valensije Džouns je ubacio 14, a Robertson 12.

Teško se dolazilo do koševa na startu meča, Valensija se držala najviše ofanzivnim skokovima, dok je Partizan napravio razliku dobrom igrom Džejmsa Nanelija i Mateuša Ponitke.
Start je obeležio i incident u kom je policija tukla navijače pendrecima, čak je i meč na kratko prekinut, ali i ubrzo nastavljen.
U trećoj četvrtini crno-beli su na krilima Ledeja i Pantera uspeli da se odlepe, a onda je Dozir šutevima sa poludsitance doveo crno-bele na devet poena prednosti šest minuta pre kraja utakmice.
Crno-beli su dobili veliku šansu da upišu novi trijumf u gostima u okviru Evrolige i to protiv veoma tvrde Valensije.
I iskoristili su je!
Partizan ima najduži niz pobeda u Evroligi u ovom trenutku. I skor 9-5.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Poslednja tri minuta
Anđušić je napravio neke loše poteze, Valensija ima šansu da se vrati u meč - 61:64
22:46 19.12.2023
37' – Smailagić!
Kakva akcija, pogodio je Smailagić za tri poena - 59:64. Sa druge strane Robertson raspoložen
22:45 19.12.2023
36' – Naneli!
Namestio se Naneli sa poludistance i pogodio - 57:61
22:43 19.12.2023
Pet minuta do kraja
Partizan vodi pet razlike, velika borba traje u Valensiji - 54:59
22:41 19.12.2023
33' – I još jednom Dozir
Ponovo je sjajno naskočio Dozir i pogodio sa poludistance - 48:57. Puerto odgovara trojkom - 51:57
22:35 19.12.2023
31' – Dozir
Evo Partizana na dvocifrenoj prednosti, Dozir je pogodio dvojku. Potom trojka Valensije - 47:55
22:32 19.12.2023
Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre Partizan ima prednost od 53:44. I ima šansu da dođe do trijumfa.
22:23 19.12.2023
28' – Ponovo Ledej!
Pogodio je Ledej novu trojku, igra sjajno, a crno-beli vode 49:40
22:21 19.12.2023
26' – Panter
Doneo je Panter poene crno-belima koji vode sa 46:39
22:16 19.12.2023
25' – Teška utakmica
Muče se i jedni i drugi da dođu do poena, a u svemu tome Partizan za sada vodi 41:39. Smailagić je zabeležio sjajnu rampu
22:10 19.12.2023
22' – 34:39
Ledej je pogodio trojku za Partizsan koji ponovo vodi
22:08 19.12.2023
21' – 34:35
Počelo je drugo poluvreme
21:51 19.12.2023
Poluvreme
Valensija vodi posle 20 minuta sa 34:33. Valensija je fizički veoma snažna ekipa, igraju na ivici faula i za sada se igra egal. Trener Valensije dobio je tehničku, tako da će drugo poluvreme početi slobodnim bacanjima crno-belih
21:49 19.12.2023
20' – Panter!
Pogodio je Panter i to uz faul, sjajan potez - 32:33
21:43 19.12.2023
18' – Robertson
Povezao je dve trojke, Kaminski ubacuje Partizan u kontraritam i zato Valensija stiže rezultatski - 27:28