Alen Smailagić - Sputnik Srbija

Partizan pokorio Žalgiris usred Litvanije – velika „recka“ u gostima

Košarkaši Partizana ostvarili su veoma važnu pobedu u gostima u okviru Evrolige pobedivši Žalgiris sa 93:85. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Partizan je praktično tokom celog toka utakmice kontrolisao i dešavanja i rezultat i zasluženo je nastavio odličnu seriju pobeda u Evroligi koja sada broji četiri utakmice.
Glavni utisak je da je Partizan više nego rutinski dobio Žalgiris u gostima. A to je sve samo ne laka stvar. I mnogo će značiti Parnom valjku činjenica da je posle Panatinaikosa, Monaka, Armanija kod kuće, sada pao i Žalgiris na strani!
Najvažniji u Partizanovoj pobedi bili su Kevin Panter sa 22, Pi Džej Dozir sa 16, Džejms Naneli sa 14 i Zek Ledej sa 13 dati poena i sedam skokova. Dozir je upisao sedam asistencija, ali i četiri skoka.
Partizan je sada na skoru 8-6 posle 14 utakmica.
Žalgiris se mučio sa napadima, Evans je dolazio do poena, postigao ih je 33, Šmits je dodao 18, ali su ostali igrali ispod nivoa.
Partizan će nastaviti sa utakmica u gostima u Evroligi, crno-belima sledi gostovanje Valensiji, pa onda i Real Madridu.
Ponovo je Partizan pokazao kako dobar napadački arsenal pokazuje, rešetali su crno-beli na sve strane i zasluženo stigao do trijumfa.
Kao zagrevanje za špansku turneju koja sledi.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:50 14.12.2023
39’ – Trojka Nanelija!
Pogodio je Naneli i ugasio nade Žalgirisa! Kakva pobeda Partizana u najavi - 81:93
20:46 14.12.2023
Tri minuta do kraja
Kaboklo je jako lepo pogodio u reketu, Partizan vodi sa 90:76
20:43 14.12.2023
36’ – Dozir!
Fantastičan prodor Dozira, pogodio je lepo uz faul - 71:86
20:39 14.12.2023
34’ – Još jedan sjajan koš Nanelija
Partizan troši vreme, a na sve to i daje koševe, tako da je tim Željka Obradovića na odličnom putu da ostvari novi trijumf - 69:83
20:35 14.12.2023
33’ – Ponitka pogađa posle sjajnog napada
Ledej je upisao sjajnu asistenciju, a Ponitka je ostao sam i lako poentirao - 67:81
20:33 14.12.2023
31’ – Naneli
Džejms Naneli je pogodio lep šut sa poludistance, ali je Evans vratio laku trojku Žalgirisu - 67:78
20:29 14.12.2023
30’ – Kraj treće četvrtine
Posle tri odigrane deonice Partizan drži sve u svojim rukama i u poslednju četvrtinu ulazi sa prednošću od 76:64
20:26 14.12.2023
28’ – Žalgiris dolazi do četiri poena
Na jeftin način Žalgiris dolazi do četiri poena, ali potom i Partizan ide na liniju za slobodna bacanja - 62:74
20:19 14.12.2023
28’ – Trojka Ledeja!
Sjajna trojka Ledeja na asistenciju Smailagića - 58:70! Vraćaju se crno-beli na dvocifrenu razliku. Potom i prelepo zakucavanje Smailagića - 58:72
20:18 14.12.2023
27’ – Partizan dolazi do poena sa penala
Laki poeni Partizana, prvo Ledej, potom i Dozir - 58:67
20:14 14.12.2023
26’ – Zakucavanje Šmitsa
Razigrao se Žalgiris, Šmits je zakucao, a Koprivica pravi dve greške zaredom - 58:64
20:10 14.12.2023
23’ – Evansova trojka
Pogodio je Evans trojku i sada je Žalgiris spustio razliku - 52:62
20:08 14.12.2023
23’ – 12 razlike
Partizan drži sve pod kontrolom, Žalgiris dolazi do poena individualnim akcijama, Dimša je pogodio trojku - 49:61
20:05 14.12.2023
21’ – Tehnička
Dosuđena je tehnička greška treneru Maskvitisu, a Panter je odveo Partizan na 17 razlike - 44:61
20:03 14.12.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Kaboklo odmah hvata loptu u napadu i time mnogo doprinosi igri crno-belih - 44:58
19:47 14.12.2023
Poluvreme
Vrhunska partija Partizana u prvom poluvremenu - 44:58! Panter je već ubacio 16, a Dozir 12 poena.
19:46 14.12.2023
19’ – Ledej pa Naneli!
Ledej je doneo veoma važne poene iz drugog plana - 42:58
19:43 14.12.2023
18’ – Partizan tanak na defanzivnom skoku
Žalgiris hvata lopte u napadu, tu bi Partizan mogao da bude bolji - 39:53