Fudbalska lopta - Sputnik Srbija

Čukarički i TSC kompletirali potop srpskog fudbala u Evropi

Fudbaleri Čukaričkog su porazom od 2:0 od Genka, uprkos tome što su sat vremena imali igrača više, završili učešće u Ligi konferencija, a priliku da se plasira u to takmičenje iz Lige Evrope propustio je TSC protiv Olimpijakosa pošto je izgubio rezultatom 5:2.
Time je kompletiran potpuni potop srpskog fudbala u Evropi, a ostaće upisano da je jedinu pobedu na evropskoj sceni zabeležila ekipa Partizana koja nije ni učestvovala u grupnoj fazi liga pod okriljem UEFA.
Čukarički je izgubio u Belgiji, doživeo je šesti poraz u šest utakmica, gubio je od 21. minuta golom Hejnena, a od 33. je imao igrača više pošto je crveni karton dobio Galarsa.
Ipak, Čukarički ne samo da nije iskoristio igrača više već je u 57. minutu primio i drugi gol preko Peintsila koji je u 12. minutu promašio penal.
Priliku da nastavi evropsko takmičenje imao je TSC protiv Olimpijakosa u Ligi Evrope, borio se za treće mesto u grupi koje vodi u Ligu konferencija, ali je upravo grčki klub kao glavni suparnik sprečio takav scenario.
Olimpijakos je postigao tri gola u prvom poluvremenu, dva je upisao Podens, jedan El Kabi, u nastavku je Recos povisio na 4:0.
Između dva gola za TSC koje su postigli Đakovac i Ćirković, srpski tim je ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Kuveljića.
Domaći su kompletirali „petardu“ u 68. minutu preko El Arabija za konačnih 5:2.
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:48 14.12.2023
90' – Kraj
Poraz TSC za kraj evropske odiseje rezultatom 5:2.
22:42 14.12.2023
84' – Šansa za Olimpijakos
Ipak se TSC odbranio.
22:25 14.12.2023
68' – Još jedan za Olimpijakos
El Arabi za 5:2.
22:18 14.12.2023
61' – Gol za TSC!
Ćirković se zaleteo na celu odbranu Olimpijakosa i lobovao je golmana!
TSC smanjuje na 4:2.
22:17 14.12.2023
60' – Crveni!
TSC će do kraja igrati sa igračem manje, Kuveljić je dobio drugi žuti karton.
22:15 14.12.2023
57' – Zamalo!
Sjajan udarac glavom Rakonjca, ali golman brani.
22:06 14.12.2023
48' – Evo gola za TSC!
Ifet Đakovac smanjuje na 4:1.
47' – Još jedan gol za Olimpijakos!
Strelac je Panajotis Recos.
21:50 14.12.2023
45' – Poluvreme
TSC klizi ka katastrofi, gubi 3:0.
21:42 14.12.2023
42' – I još jedan
Podens sada pogađa desnom nogom.
TSC gubi 3:0.
21:40 14.12.2023
39' – I drugi gol u mreži TSC
Podens je briljantnim driblinzima napravio prostor i levom nogom poslao loptu u mrežu.
TSC gubi 2:0.
21:35 14.12.2023
35' – Ofsajd spasao TSC
El kabi je ponovo zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu.
21:22 14.12.2023
21' – TSC primio gol
Kapitulirala je odbrana srpske ekipe, gol je postigao El Kabi.
Olimpijakos vodi 1:0.
21:05 14.12.2023
4' – Prva šansa
Nije morala da reaguje odbrana TSC.
20:49 14.12.2023
Objavljen je sastav ekipa Olimpijakosa i TSC
20:42 14.12.2023
90' – Kraj...
Šesti poraz Čukaričkog, Gent je slavio sa 2:0.
20:37 14.12.2023
90' – Još pet minuta
Ali, slaba vajda za Čukarički.
20:25 14.12.2023
79' – Poslednji trzaji
Za Čukarički će igrati Tomović, Janković i Adetunđi.
20:13 14.12.2023
65' – Promene
Adžić sa žutim kartonom izlazi, na terenu je Sing.
Čukarički gubi 2:0.
20:04 14.12.2023
57' – Čukarički primio i drugi gol
Peintsil je pogodio za 2:0.