Sve bolja forma – Jović ponovo strelac za Milan

© AP Photo / Luca BrunoLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 09.12.2023
Srpski fudbaler Nikola Jović nalazi se u sve boljoj formi, a to je potvrdio i novim golom u Seriji A. Njegov Milan gostovao je Atalanti, a Jović je postigao pogodakk za 2:2 u porazu Milaneza od 3:2. Jović je u igru ušao sa klupe, samo osam minuta pre nego što je zatresao mrežu.
Dugo je trajala akcija Milana, pleli su mrežu gostujući fudbaleri, usledio je centaršut sa leve strane, a Jović je bio precizan iz blizine gola.
Nije mu bilo teško da se upiše u strelce.
Luka je bio strelac i u pobedi Milana protiv Frozinonea, tako da je najavio da se budi iz loše serije utakmica.
Inače, Jović je poravnanje doneo u 80. minutu na 2:2, a posle toga su usledila najveća uzbuđenja.
Prvo je Kalabrija dobio crveni karton u 93. minutu, da bi Murijel u 95. doneo Atalanti sva tri boda. Atalanta je dva puta vodila. Prvo je Lukman u 38. minutu doneo radost domaćem timu, ali je Žiru u trećem minutu zaustavnog vremena u prvom poluvremenu izjednačio na 1:1. Domaćin je drugim golom Lukmana poveo u 55. minutu, da bi Jović na asistenciju Pulišića u 80. minutu postigao gol. Murijel je na kraju rešio duel.
A Joviću je bilo potrebno samo osam minuta da se upiše u strelce. Možda je ovim zaradio veće poverenje za naredne utakmice.