Miloš Teodosić - Sputnik Srbija

Zvezda posle drame poražena od Baskonije Duška Ivanovića

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Baskoniji u okviru Evrolige rezultatom 87:85. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Zvezda je ponovo odigrala jako loše u prvom poluvremenu, zaostajala je dvocifrenom razlikom, potom boljom igrom u drugom poluvremenu uspela da se vrati, ali i da izgubi u samoj završnici.
Rokas Gedraitis je sa jednom ludom trojkom dao nadu crveno-belima, ali je potom na sekundu do kraja promašio šut za pobedu.
Čima Moneke je u poslednjoj sekundi otišao na liniju za slobodna bacanja, namerno promašio drugi penal i tako je Baskonija došla do tesne pobede.
Crvena zvezda tako ostaje bez ijedne pobede u gostima u dosadašnjem delu Evrolige.

Najefikasniji u pobedi Baskonije bili su Sedekerskis sa 18 i Markus Hauard sa 17 datih poena. Rokas Gedraitis je nosio Crvenu zvezdu sa 24 data poena i šest skokova, odigrao je jako dobro, ali nije imao sreće da pogodi najvažniji šut na utakmici. Luka Mitrović je zabeležio osam poena, 16 skokova i sedam asistencija, a Teodosić 13 poena, tri skoka i šest asistencija.

Najvažniji statistički podatak sa ove utakmice je šut za tri poena Baskonije koja je ubacila 17 od 36 pokušaja van linije 6,75.
I to je definitivno odlučilo ovaj susret. Na kraju se sve svelo na jedan šut, a Baskonija je imala i sreće i nosi trijumf sa ovog duela.
Posle ove utakmice Crvena zvezda je na skoru od četiri pobede i devet poraza i zauzima 15. mesto na tabeli. Baskonija je sa druge strane na osam pobeda i pet poraza i nalazi se na petom mestu.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
24 sekunde do kraja
Gedraitis je pogodio za tri poena, sada je 84:82!
22:23 08.12.2023
Minut do kraja
Neverovatno šta je Zvezda sve promašila, a na ulasku u poslednji minut Baskonija vodi sa 84:79
22:21 08.12.2023
Dva minuta do kraja
Rogavopulos je pogodio izuzetno tešku trojku, Teodosić je vratio istom merom - 84:77
22:20 08.12.2023
Poslednja tri minuta
Baskonija nije realizovala napade, ali je potrošila vreme. Zvezda pogađa preko Gedraitisa - 81:74
22:15 08.12.2023
Poslednja četiri minuta
Mekintajer je pogodio jedno slobodno bacanje, Bolomboj je promašio trojku, a Sedekerskis pogodio trojku na drugoj strani - 81:71
22:11 08.12.2023
35' – Trojka!
Lazić je pogodio trojku i sada je 75:68. Potom Kocar daje dvojku - 77:68. I onda trojka Teodosića - 77:71
22:07 08.12.2023
34' – Baskonija na 10 razlike
Neverovatno kako je Zvezda propustila šanse i domaćin ide na 10 razlike - 75:65
22:04 08.12.2023
32' – Trojka
Pogodio je domaći tim nerezonski šut i Baskonija vodi 70:62. Potom zakucava Bolomboj, možda i najbolji igrač Zvezde uz Mitrovića - 70:64
22:00 08.12.2023
30' – Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre Crvena zvezda ima šansu za pobedu u poslednjoj deonici, a rezultat je 67:62 za Baskoniju
21:54 08.12.2023
28' – Mitrović!
Potpuno je centar Crvene zvezde Luka Mitrović vratio Zvezdu u igru sa nekoliko pogodaka na obruču - 62:59!
21:48 08.12.2023
26' – Mitrović
Lepo je Mitrović zakucao, a na drugoj strani je Hauard ušao u igru i pogodio trojku - 60:51
21:43 08.12.2023
24' – Bez mnogo poena u nastavku
Teško se stiže do koševa, Moneke je ubacio samo jedan penal, Nedović je promašio dve trojke, ali je Gedraitis pogodio za tri - 55:49!
21:40 08.12.2023
22' – Zvezdina bolja odbrana
Crveno-beli su naterali Baskoniju da igra loše napade, ali Nedović maši za tri poena - 54:43. Bolomboj je ubacio trojku - 54:46
21:38 08.12.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme u Vitoriji
21:23 08.12.2023
Kraj prvog poluvremena
Posle 20 minuta igre Baskonija vodi sa 52:43. Hauard je postigao 14 poena kod domaćina, Gedraitis devet kod crveno-belih.