Prvi minuti meča Partizan - Olimpija - Sputnik Srbija

Partizan nestvarnom serijom 31:4 do pobede nad Armanijem u „ključaloj“ Areni

Košarkaši Partizana dočekali su Olimpiju iz Milana u okviru Evrolige, a u veoma interesantnom meču punom neizvesnosti na kraju je slavio tim Željka Obradovića sa 82:69. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Armani je vodio sa 15 poena razlike u trećoj deonici, a onda je usledila strhaovita serija Partizana od 31:4 i time je momentum totalno preokrenut u ključaloj Areni. Od 45:60, Partizan je stigao do 76:64.
Partizan je stegao odbranu, Aramni nije uspevao da vidi koš u tim momentima pa je tim Etorea Mesine ubacio sam četiri poena za 10 minuta igre. Na startu poslednje deonice pogađali su Ledej i Naneli i tako doneli preokret i razliku na stranu crno-belih.
Na tri minuta do kraja Partizan je poveo sa 12 poena razlike i bilo je jasno da će crno-beli do još jedne pobede u Evroligi. Tačku je stavio Panter dalekometnom trojkom.
Partizan posle ove pobede ima skor 7-6 i sada kuca na vrata plej-ofa.
Najbolji pojedinac utakmice bio je Kevin Panter. Završio je duel sa 19 poena i tri asistencije. Sjajan je bio Bruno Kaboklo, on je od svojih 16 poena ubacio tri trojke iz isto toliko pokušaja na startu duela. Zek Ledej je dodao 15, a Džejms Naneli 10 poena.
Ukoliko Partizan bude igrao odbranu kao u drugom poluvremenu protiv Olimpije iz Milana, imaće šansu da uradi velike stvari u nastavku sezone u Evroligi.
Utakmicu je obeležila i povreda Alekse Avramovića, a videćemo koliko je ta povreda skočnog zgloba zapravo opasna i koliko će ga odvojiti od terena.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Dva minuta do kraja
Ulazimo u sam finiš, Partizan vodi sa 79:68. Kakva trojka Pantera!
22:19 07.12.2023
Tri minuta do kraja
Ledej je pogodio za 12 poena prednosti
22:17 07.12.2023
Četiri minuta do kraja
Partizan je stegao odbranu, Aramni ne vidi koš i zato crno-beli imaju dobru šansu za pobedu. Pogađa i Panter - 74:64
22:13 07.12.2023
35’ – Naneli!
Arena je proključala, Naneli je ubacio trojku, sve se trese - 70:64. Naneli pogađa potom i za dva poena - 72:64
22:12 07.12.2023
34’ – Ledej!
Prošao je sjajno Ledej i doveo Partizan u prednost od 67:64
22:07 07.12.2023
32’ – Panter
Sada je kapiten Panter preuzeo stvari u svoje ruke i donosi poene crno-belima - 63:64. Potom i koš Dozira - 65:64
22:03 07.12.2023
Kraj treće četvrtine
Vodili su gosti 15 poena razlike, ali je Partizan spustio to na jedan. Još 10 vrućih minuta u Areni...
Partizan - Olimpija - Sputnik Srbija
22:02 07.12.2023
30’ – Proključala je Arena
Dozir je pogodio na obruču, a onda i izgubljena lopta gostiju, pa i faul Šildsa - 61:62
21:58 07.12.2023
28’ – Trojka Pantera
Važan momenat, Panter je pogodio trojku - 52:62. Ledej spušta na 54:62, potom i greška Olimpije. Potom i trojka Ledeja - 57:62
21:54 07.12.2023
27’ – Dozir
Pogodio je Dozir sa poludistance i dao nadu navijačima - 47:60
21:49 07.12.2023
26’ – Partizan gubi dvocifrenom razlikom
Olimpija preko Flakadorija dolazi do 58:45
21:44 07.12.2023
25’ – Olimpija preti
Ne predaju se Italijani i vode sa 53:45. Hajns je pogodio sa poludistance
21:39 07.12.2023
22’ – Naneli!
Trojka Nanelija, sjajan pogodak - 42:46. Potom je Lo pogodio trojku, pa vratio Smailagić sa penala - 43:49
21:36 07.12.2023
21’ – Meč je nastavljen
Počelo je drugo poluvreme - 39:44
21:27 07.12.2023