Jović proradio – sevnula levica za prvenac u dresu Milana /video/

© AP Photo / Darko VojinovicLuka Jović na utakmici Srbija Rusija u Beogradu
Luka Jović na utakmici Srbija Rusija u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2023
Čekao je i dočekao Luka Jović prvi gol za slavni Milan. U drugoj uzastopnoj utakmici u kojoj se našao među starterima, srpski reprezentativac pogodio je mrežu Frozinonea u 43. minutu za vođstvo roso-nera rezultatom 1:0.
Milan je u 17. kolu Serije A ugostio Frozinone, a Luki Joviću je trener Stefano Pioli ukazao poverenje velikog broja povređenih fudbalera.
I – vratio je iskusni napadač na najbolji mogući način. Odužio se golom. Mučio se Milan da „slomi“ otpor gostiju, ali je u 43. minutu sevnula levica Srbina.
Čekao je i dočekao Luka Jović prvi gol za Milan. U drugoj uzastopnoj utakmici u kojoj se našao među starterima, srpski reprezentativac pogodio je mrežu Frozinonea u 43. minutu za vođstvo roso-nera rezultatom 1:0.
Srbija - Litvanija - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2023
Raspored mečeva Srbije na Evropskom prvenstvu – zna se kad, gde i sa kim
Sa nekih sedam metara je jednu odbijenu loptu zakucao iz prve pravo u mrežu Frozinonea i to, slabijom, levom nogom!
Bio je to momenat za pamćenje Luke Jovića, jer je posle devet utakmica pogodio za roso-nere. Ujedno i njegov prvi gol još od onog u maju kada je branio boje Fiorentine.
Milan je u drugom poluvremenu, u 50. minutu duplirao prednost preko Kristijana Pulišića, kom je asistirao golman Majk Menjon. Milan je do trećeg pogotka stigao preko defanzivca Tomorija na asistenciju Jovića, dok je utešni gol za Frozinone postigao Brešianini u 82. minutu.
Tri minuta kasnije Luku Jovića, je baš kao i u meču sa Udinezeom, zamenio 15-godišnji Frančesko Kamarda.
Milan je treći na tabeli Serije A sa 29 bodova, dok prvoplasirani Juventus ima 33, a drugoplasirani Inter 32 boda.
Kad fudbal režira – opet taj 16. jun i opet „mesto stradanja“ Gelzenkirhen...