FK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom - Sputnik Srbija

Vest Hem odneo bodove iz Bačke Topole, Pešić spasao Stankovića u Leskovcu golom u 97. minutu

Fudbaleri TSC poraženi su od Vest Hema rezultatom 1:0 u petom kolu Lige Evrope, kao i Čukarički osvojio bod u meču iste runde Lige konferencija protiv Ferencvaroša koji sa klupe kao trener vodi Dejan Stanković, golom Aleksandra Pešića u 97. minutu.
Počeo je Vest hem ofanzivno, ali već posle nekoliko minuta TSC je preuzeo inicijativu i više je napadao od protivnika. Prvu bolju priliku imao je Milovanović, ali odbranio je golman gostujućeg tima.
Iako je Vest Hem imao za nijansu veći procenat poseda lopte, TSC je imao bolje šanse, ali nijednu nije realizovao.
Čitavo prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćeg tima, ali u drugom poluvremenu vladalo je zatišje.
Samo po jedan šut upućen je na obe strane i delovalo je da će ekipa iz Bačke Topole moći do boda, ali to nije dozvolio Souček koji je zatresao mrežu u 89. minutu.
Čukarički je poveo već u 10. minutu, iako je protivnik imao ozbiljnije šanse u uvodnim trenucima.
Gol za Čukarički postigao je Luka Adžić posle odlučne akcije, do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, a tek u 83. minutu Zaharijesen je izjednačio.
Arbitar je utakmicu produžio za sedam minuta i na isteku tog perioda Aleksandar Pešić je postigao fenomenalan pogodak sa ivice kaznenog prostora za preokret i pobedu tima trenera Dejana Stankovića.
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:56 30.11.2023
90+7' – Kakav gol Pešića!
Volejčina za pobedu Ferencvaroša i Dejana Stankovića u Leskovcu od 2:1!
22:48 30.11.2023
90' – Sedam minuta
Ima nade za Čukarički, ali protivnik ima napade.
22:42 30.11.2023
83' – Izjednačenje!
Ferencvaroš izjednačio golom Zaharijesena.
22:38 30.11.2023
80' – Ivanović!
Konačno je uspeo da ponovo zapreti i Čukarički, konkretno Đorđe Ivanović. Rezultat i dalje nepromenjen.
22:30 30.11.2023
73' – Nema gola za Ferencvaroš
Nastavile su se pretnje, Katona je šutirao, ali još jednom bezuspešno. Iz igre je izašao Adžić.
22:20 30.11.2023
63' – Odličan Filipović
U dva navrata gol Čukaričkog spasava sjajni Filipović.
22:12 30.11.2023
50' – Promene u Ferencvarošu
Dejan Stanković mora je iz igre da izvede Traorea, posle čega su fudbaleri Ferencvaroša nastavili da vrše pritisak kao i u finišu prvog poluvremena.
21:47 30.11.2023
45' – Pritisak gostiju
U finišu prvog poluvremena napali su fudbaleri Ferencvaroši, vršili su pritisak, ali dobro je reagovala odbrana domaćeg tima.
21:35 30.11.2023
34' – Pretnje Čukaričkog
U naletu je bio Čukarički, četiri kornera imali su u jednom minutu,a golu gostiju zapretio je Miladinović.
21:24 30.11.2023
22' – Paze se gosti
Posle primljenog gola gostujući tim trudi se da čuva loptu
21:10 30.11.2023
10' – Adžić daje gol!
Luka Adžić postiže gol! Čukarički vodi
21:08 30.11.2023
5' – Šansa za goste
Ozbiljniji napad imali su gosti preko Traorea, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.
20:57 30.11.2023
1' – Čukarički dočekuje Ferencvaroš
20:55 30.11.2023
90' – Pobeda Vest Hema
20:32 30.11.2023
89' – Gol!
Souček postiže gol posle centaršuta. Nije izdražao TSC, a ovo je bio tek drugi udarac u okvir gola gostiju.
20:26 30.11.2023
83' – Nema pretnji
TSC parira protivniku, ali to je sve. Konkretnijih prilikaa nema, a mala prednost u posedu lopte i dalje je na strani gostiju.
20:23 30.11.2023
79' – Potpuno izjednačena borba
Samo po jedan šut ka golu upućen je na obe strane u proteklih desetak minuta, a za Vest Hem šutirao je Paketa i to sa 25 metara. Njegov udarac je blokiran.
20:07 30.11.2023
63' – Egal utakmica
Izjednačeno je u nastavku drugog poluvremena, a novu priliku nije iskoristio Milovanović koji je još jednom bio u prilici da donese gol domaćem timu.
19:54 30.11.2023
51' – Preti Vest Hem
Bolje su otvorili drugo poluvreme gosti koji od starta napadaju TSC.
19:49 30.11.2023
46' – Počinje drugo poluvreme