Međedović trećom uzastopnom pobedom do polufinala!

© Sputnik / Lola ĐorđevićHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 30.11.2023
Hamad Međedović, mladi srpski teniser, plasirao se u polufinale Završnog turnira za mlade pošto je upisao treću uzastopnu pobedu.
Posle Amerikanca Mičelsena i Francuza Van Aša Međedović je savladao i Jordanca Abedalu Šejlbaja sa 3-1, po setovima 3:4, 4:2, 4:3, 4:2.
Podsetimo, turnir se igra po eksperimentalnim pravilima, do četiri osvojena gema u setu i bez prednosti pri rezultatu 40:40 u gemu.
Teniseri su bili sigurni u prvom setu, nije bilo brejkova, a tri šanse za to u četvrtom gemu imao je Jordanac.
U dodatnom periodu Međedović je imao zaostatak od 3:1, ali je uspeo da preokrene na 6:5, propusti jednu set loptu i potom dozvoli protivniku da iskoristi svoju prvu.
Na putu ka preokretu Međedoviću su pomogle tri brejk i set lopte u šestom gemu drugog seta, usledio je zatim novi set sa taj-brejkom koji je ovoga puta pripao momku iz Novog Pazara.
Četvrti gem Međedović je otvorio brejkom i u šestom gemu je iskoristio prvu meč loptu za treću pobedu u nizu i plasman u polufinale.