Srpski tandem učestvovao u ispisivanju istorije – i sâm sebe matirao!

© AP Photo / Jose BretonNemanja Gudelj
Nemanja Gudelj - Sputnik Srbija, 1920, 29.11.2023
Fudbaleri Sevilje su poraženi od PSV sa 3:2 u petom kolu Lige šampiona, a srpski tandem koji čine Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj učestvovao je u ispisivanju istorije španskog kluba i Lige šampiona. Ipak, oni će pamtiti ovaj meč i po tome što je Gudelj uspeo da savlada svog saigrača Dmitrovića.
Gudelj je u 82. minutu nespretno reagovao i poslao loptu iza leđa Dmitrovića za izjednačenje na 2:2, a Rikardo Pepi je matirao bivšeg srpskog reprezentativca u drugom minutu nadoknade za potpuni preokret i šokantan poraz Sevilje koja je za 11 minuta izgubila prednost, pobedu, bodove čime je završila evropsku odiseju za ovu sezonu.
Sevilja je postala ekipa sa najstarijim startnim sastavom u istoriji Lige šampiona, sa prosečnom starošću od 32 godine i 19 dana.
Drugi najstariji igrač u timu, legendarni Serhio Ramos, postigao je prvi gol na utakmici u 24. minutu i to je ukupno 10.000 pogodak u istoriji Lige šampiona.
Zanimljivost je da je Ramos ispravio nepravdu koja se dogodila pre tačno deset godina kada je u istoriju ušao i njegov autogol – kao 6.000 pogodak u istoriji elitnog takmičenja koja se računa od 1992. godine.
Sevilja je postala ekipa sa najstarijim startnim sastavom u istoriji Lige šampiona, sa prosečnom starošću od 32 godine i 19 dana. Drugi najstariji igrač u timu, legendarni Serhio Ramos, postigao je prvi gol na utakmici u 24. minutu i to je ukupno 10.000 pogodak u istoriji Lige šampiona. Zanimljivost je da je Ramos ispravio nepravdu koja se dogodila pre tačno deset godina kada je u istoriju ušao i njegov autogol – kao 6.000 pogodak u istoriji elitnog takmičenja koja se računa od 1992. godine.
A do tada, sve je bilo u slavljeničkom raspoloženju za španski klub i to iz dva razloga.