Silovita pobeda Međedovića nad velikim favoritom!

© Sputnik / Lola ĐorđevićHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 29.11.2023
Hamad Međedović, srpski teniser, ostvario je i drugu pobedu na završnom turniru „nove generacije“ i to nad prvim favoritom takmičenja, Francuzom Lukom van Ašom.
Međedović je ostvario pobedu u četiri seta, sa 4:2, 2:4, 4:3, 4:1 – podsetimo, turnir se igra po eksperimentalnim pravilima sa setom od četiri gema i bez prednosti posle rezultata 40:40 u gemu.
Momak iz Novog Pazara je odigrao još jedan odličan meč, bio je veoma agresivan i već u prvom gemu prvog seta imao je dve brejk lopte.
Francuz je tada uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije, ali nije u trećem gde je Međedović stekao ključnu prednost.
Delovalo je da će drugi set otići u taj-brejk, ali je Van Aš uspeo da napravi brejk u šestom gemu.
Brejkova nije bilo u trećem setu, a u dodatnom periodu Međedović je imao bolja rešenja i ponovo je poveo.
Četvrti set je ponovo bio obeležen brejk šansama Međedovića, nije iskoristio jednu u drugom gemu, ali jeste treću koju je stekao u četvrtom.
Imao je probleme Međedović u petom gemu, ali je uspeo da izbegne tri brejk lopte i iskoristi prvu priliku da završi meč za drugu pobedu na turniru i prvo mesto u Grupi B.
Međedović će u narednom kolu igrati protiv Aleksa Mičelsena za plasman u polufinale turnira.