Međedović kroz muke s novim pravilima do pobede nad Amerikancem!

© Tanjug / Peter Schneider/Keystone via APHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2023
Hamad Međedović, mladi srpski teniser, ostvario je pobedu u prvom meču na turniru „sledeće generacije“ i to nad Amerikancem Aleksom Mičelsenom.
Međedović je u meču igranom po specijalnim pravilima, kao što će biti slučaj i na celom turniru, slavio u pet setova sa 4:2, 4:3, 3:4, 3:4, 4:3.
Setovi na turniru „sledeće generacije“ igraju se do četiri dobijena gema, a nema prednosti već pri rezultatu 40:40 gem osvaja igrač koji dođe do prvog sledećeg poena.
Međedović je u prvom setu brejk ostvario u trećem gemu, a u šestom je iskoristio prvu set loptu.
Već u prvom gemu drugog seta Hamad je imao tri brejk lopte, Amerikanac se odbranio, kao i u trećem, ali to nije uspeo u petom kada je srpski teniser stekao prednost.
Ipak, nije uspeo da je materijalizuje, Mičelsen je uspeo da vrati brejk pa je drugi set otišao u taj-brejk.
Hamad je brzo poveo sa 2:0, stekao je potom prednost od 5:2, a zatim je iskoristio drugu set loptu za kraj drugog seta.
Propustio je Međedović jednu brejk šansu u trećem setu, imao je i Mičelsen, serviseri su ostali sigurni pa se otišlo u taj-brejk koji je pripao Amerikancu, a identičan scenario se dogodio i u narednom setu za izjednačenje na 2-2.
Taj-brejk je odigran i u petom setu, ali je srpski teniser tu imao više energije i ostvario je pobedu.
Pored Međedovića pobedu u Grupi B prethodno je ostvario Luk Van Aš, nad Abdelaom Šelbajem.