Zvezda - Jang Bojs - Sputnik Srbija

Zvezda poražena u Švajcarskoj za kraj snova o proleću u Evropi

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 2:0 u petom kolu Lige šampiona na gostovanju Jang Bojsu i time su izgubili sve šanse za prolaz makar u Ligu Evrope sa treće pozicije u grupi, pošto su liderske pozicije i mesto u nokaut fazi elitnog takmičenja već ranije izborili Mančester siti i Lajpcig.
Zvezda posle četiri kola ima samo jedan poen, eventualnim remijem u Švajcarskoj je mogla da se nada čudu u poslednjem kolu protiv Sitija, ali je poraz na gostovanju ekipi sa kojom je u Beogradu odigrala nerešeno (2:2), značio i definitivan kraj evropske odiseje za ambicioznu ekipu crveno-belih.
Zvezda je imala pregršt prilika, ali na kraju nije uspela da postigne niti jedan gol, a praktično da je oba poklonila rivalu svojim lošim reakcijama.
Najpre je u osmom minutu Ivanić gotovo asistirao protivniku posle kornera, golman Glazer jeste odbranio udarac, ali samo do noge mladog Nedeljkovića koji ju je sproveo u sopstvenu mrežu.
Slično se dogodilo u 29. minutu, Baum je ostao sam kao duh na ivici kaznenog prostora Zvezde posle kornera, šutirao je kroz šumu nogu i plasirao loptu tako da prođe ispod rukavica Glazera i završi u mreži.
Pamtiće noć u Bernu napadači Zvezde, žestoko su se obrukali Endiaje, Bukari, Kraso pa i mladi Mijatović koji je bačen u vatru u drugom poluvremenu, kada je zbog povrede, posle starta za koji sudija Makeli nije čak ni pokazao faul, morao da izađe Ivanić.
Pored svih šansi stativu je pogodio Hvang, a imao je još najmanje dva dobra pokušaja, ali je to bilo malo u još jednoj lošoj predstavi Zvezde u Ligi šampiona.
Oproštaj će igrači Zvezde imati protiv Mančester sitija, na svom terenu u Beogradu 13. decembra.
Iako je utakmica počela problemima za Zvezdu, šansom za rivala i bolnom grimasom zbog povrede kapitena Dragovića, usledilo je nekoliko velikih prilika za kojima će navijači crveno-belih žaliti.
Dvaput je pred golom Jang Bojsa bio Endiaje, u trećem minutu je najpre loše šutirao i omogućio golmanu domaćih da se istakne odbranom, a 120 sekundi kasnije je glavom sa pet metara zakucao loptu u teren.
U šestom minutu je Bukari iskosa sa desne strane šutirao preko gola, a dva minuta potom Zvezda je kažnjena prvim golom.
Loša reakcija Ivanića posle centaršuta iz kornera je omogućila šut protivniku, golman Glazer je dobro reagovao, ali je odbio loptu u nogu mladog Nedeljkovića od koga je ona završila u mreži.
U 24. minutu je Bukari propustio novu veliku šansu, divno ga je u trk dao Hvang dobrom loptom sa svoje polovine, ali je napadač Zvezde loše reagovao, dao je sebi predug for i ponovo dao priliku golmanu da dobro reaguje.
Dok je Zvezda razmišljala o propuštenim šansama, Jang Bojs je postigao drugi gol – opet posle kornera Blum je ostao sam u kaznenom prostoru, mnogo igrača gostiju je bilo ispred njega, ali je on uspeo da pošalje savršenu loptu koja je prevarila Glazera, prošla mu ispod ruke i završila u golu.
Do kraja poluvremena je viđeno još nekoliko prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao i generalni utisak je bio da je Zvezda kažnjena za propuštene prilike.
Trener Bahar je na poluvremenu ostavio u svlačionici indisponiranog Endiajea, u vatru je bacio mladog Mijatovića i Zvezda je delovala ofanzivnije u nastavku.
Zapaženi su bili bekovi Rodić i Nedeljković, Bukari je ponovo preterao sa driblinzima, a u 57. minutu je Hvang pogodio stativu, sve pošto sudija Makeli nije sankcionisao dva žestoka nasrtaja domaćih na Mijatovića i Ivanića.
Zbog jednog od njih je Ivanić morao van igre na isteku prvog sata igre, promenjena je i formacija, napustio je teren i Stamenić, a zaigrali su Kraso i Lučić.
Više ofanzivaca je značilo i nastavak inicijative Zvezde, u 61. minutu je malo nedostajalo da Mijatović postigne gol posle odličnog dodavanja Bukarija, a potom je Lučić pokušao šutem iz daleka – preslabo za nivo Lig šampiona, jednako kao i traljav udarac Krasoa minut kasnije, u situaciji kad je mogao da bira u koji ugao gola će poslati loptu.
Nizala je Zvezda prilike, Kraso, Bukari i Lučić su bili najaktivniji, ali ništa nije ni ugrozilo rivala koji je vrebao šansu iz kontranapada i u nekoliko navrata je umeo da stvori problem već umornoj odbrani Zvezde.
U 74. minutu je ogromnu šansu imao Mijatović, ali je reagovao slično kao Endiaje, loše glavom i umesto u gol – daleko od istog za propuštanje još jedne velike prilike.
Nisu Zvezdi pomogli ni Katai ni Kanga koji su se našli na terenu u finišu duela, Jang Bojs je sačuvao prednost od 2:0 i slavi prolaz u Ligu Evrope, dok će crveno-beli morati da se okrenu obavezama u Superligi i Kupu Srbije.
Standings provided by Sofascore
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:54 28.11.2023
90'+3 – Kraj, poraz Zvezde
Kraj snova o proleću u Evropi.
22:50 28.11.2023
90' – Još tri minuta
Malo vremena za Zvezdu...
89' – Kanga na terenu
Hvang je izašao.
22:47 28.11.2023
Preokret Sitija!
3:2!
22:43 28.11.2023
83' – Katai na terenu
Izašao je Mijailović.
83' – Dobar Hvang
Ponovo udarac iz daljine i odbrana golmana domaćih.
22:37 28.11.2023
77' – Brani Glazer
Nedeljković je pogrešio, Glazer uspeva da odbrani udarac Garsije.
22:35 28.11.2023
75' – Mijatović kao Endiaje!
Centaršut sa levog boka i prilika da se šutira glavom, Mijatović nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla daleko!
22:32 28.11.2023
72' – Sreća!
Nsam je glavom napao, ali nije bio precizan.
22:30 28.11.2023
Siti izjednačio!
Domaći imaju 2:2 protiv Lajpciga.
22:26 28.11.2023
66' – Užasno
Kontranapad je povukao Bukari, a potom ni šut ni centaršut.
22:24 28.11.2023
65' – Kraso opet kasni
Umesto šuta nekakav pokušaj driblinga...
22:23 28.11.2023
64' – Glazer siguran
Elija se zaleteo ka golu Zvezde, šutirao je iz punog trka, ali je Glazer bio na mestu.
22:22 28.11.2023
63' – Neverovatno!
Ponovo Bukari proigrava, ovoga puta Krasoa, ali preslab šut ofanzivca Zvezde!
22:20 28.11.2023
61' – Kakva šteta!
Bukari je odlično protrčao, proigrao Mijatovića, ali je mladi napadač šutirao pored gola!
22:18 28.11.2023
58' – Ivanić mora van terena!
Nasrtaj zbog koga se sudija Makeli nije oglasio košta Zvezdu, Ivanić mora van terena, igraće Kraso u nastavku, a Stamenića menja Lučić.
22:17 28.11.2023
57' – Mijatović ostao na terenu
Dobio je žestok udarac, ali sudija ponovo ne reaguje!
22:16 28.11.2023
57' – Stativa!
Hvang šutira iskosa sa leve strane i pogađa stativu!
56' – Nezgodno
Sudija nije sankcionisao nasrtaj na Ivanića koji je morao van terena po pomoć, potom je dat slobodan udarac domaćima, ali srećom bez opasnosti.
22:14 28.11.2023