Jokića „tukli“, sudije ga isključile – Denver slavio bez trenera i Srbina

© AP Photo / Carlos OsorioNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 21.11.2023
Nikola Jokić, centar i lider Denver Nagetsa, isključen je pre kraja prvog poluvremena zbog dve tehničke greške u meču koji je na kraju njegov tim dobio protiv Detroit Pistonsa u gostima rezultatom 103:107. Prethodno je isključen i trener aktuelnog šampiona NBA lige - Majkl Meloun.
Nezampaćene scene u Detroitu za koje su u najvećoj meri krivi ljudi u "crnom", odnosno sudije.
Dozvolili su arbitri nešto grblju igru, dali su odrešene ruke košarkašima Detroita da biju srpskog košarkaško genija, koji je trpeo veliki broj udaraca po rukama kad god je primio loptu, a sve je rezultiralo izbacivanjem Jokića sa utakmice još pre kraja odlaska na veliki odmor zbog dve tehničke.
Žalio se, inače mirni Somborac, da ga biju rivali, pokušavao je da objasni i da ukaže kakve udarce trpi, ali sudije nisu imale razumevanje. Izbacili su ga zbog prigovora.
Minut i po pre kraja prvog dela susreta nakon što nije dosuđen očigledan prekršaj nad prvom zvezdom Denvera sudije su Nikoli zbog protesta pokazale da je za njega meč završen.
Jokić je do tog trenutka na svom kontu imao devet poena, uz pet skokova i isto toliko asistencija.
Da sve bude još gore po Denver, pre Jokića, takođe rezigniran zbog katastrofalnog suđenja u Detroitu, isključen je još u prvoj četvrtini trener Nagetsa Majkl Meloun.
Morali su Gordon i drugovi do kraja meča bez glavnih aduta - trenera i najboljeg košarkaša.
Ipak, uspeli su do kraja meča da slave protiv najslabijeg tima Istoka rezultatom 107:103.
Od srpskih košarkaša koji su zaigrali u NBA ligi u noći između ponedeljka i utorka, Filip Petrušev postigao je prve poene u ubedljivom porazu Sakramento Kingsa od Nju Orleans Pelikansa rezultatom 129:93.
Bivši član Crvene zvezde koji je promenio nekoliko klubova u jako kratkom roku u Americi, jer ga kontantno trejduju, za šest i po minuta na parketu, ubacio je tri poena.