Fudbaleri Srbije  - Sputnik Srbija

Srbija poražena u Belgiji bez šuta u okvir gola!

Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je minimalan poraz od 1:0 u prijateljskoj utakmici protiv Belgije na gostujućem terenu, pritom ne uputivši nijedan šut u okvir gola protivnika.
Neće moći selektor Dragan Stojković da bude zadovoljan izdanjem ekipe, iako će sasvim sigurno napomenuti da se radi o meču pripremnog karaktera za predstojeći odlučujući duel za plasman na Evropsko prvenstvo protiv Bugarske u Leskovcu u nedelju od 15.00.
To jeste činjenica, ali je činjenica i da njegovi izabranici nisu uspeli da upute nijedan udarac u okvir gola za 123 minuta igre, a vredni pomena su pokušaji Đuričića, koji je pogodio i stativu i prečku, odnosno udarac glavom Mitrovića koji je na terenu proveo dvadesetak minuta.
Ponovo su bile evidentne stare boljke, Srbija je praktično poklonila jedini gol na utakmici greškom defanzivca i golmana, a kao i u gotovo svakom meču srpskog tima protivnik je imao "livadu" da trči u kontranapade i samo pukom srećom poraz nije teži.
Očajno je Srbija ušla u utakmicu, već na isteku prvog minuta igre golman Rajković je morao da vadi loptu iz mreže.
Veliku grešku je prethodno napravio Pavlović, valjda naviknut da iza sebe ima golmana Milinković-Savića koji izlazi do ivice kaznenog prostora, vratio je loptu unazad i stvorio šansu za domaće.
Rajković je kasnio, pokušao je uklizavanjem da dođe do lopte, nije to dobro uradio, Karasko ga je lako prevario i plasirao loptu u praktično nebranjenu mrežu.
Sve je postalo mnogo teže po kombinovani i neuigrani sastav Srbije, visok presing nije davao rezultata, Belgija je čuvala loptu i polako ulazila u ofanzivni deo, potpuno umrtvivši igru.
Tek posle 20 minuta Srbija je došla do poseda, uspela i da ubaci loptu u kazneni prostor protivnika, a četiri minuta kasnije je posle dodavanja Mladenovića Samardžić promašio ceo gol ishitrenim šutem slabijom desnom nogom.
U momentima kada je Srbija preuzela inicijativu i posle dugog napada imala pogođenu stativu posle šuta Đuričića, pokazale su se stare boljke srpskog tima.
Čak u tri navrata je Openda, igrač Lajpciga koji je nedavno pravio probleme i Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona, izlazio sam pred Rajkovića koji je odlično branio i sprečio pravu katastrofu Srbije koja je na odmor ponela samo jedan gol zaostatka.
Poslao je na teren Kostića i Lukića selektor Stojković na startu drugog poluvremena, ali se stvari nisu značajno promenile.
Identična bezidejna igra Srbije, napadi Belgije preko Opende, odbrane Rajkovića, ali i neverovatan detalj kada je Đuričić napao sedmoricu rivala, a nijedan saigrač nije pristigao da mu pomogne.
Gotovo u 70. minutu na terenu su se pojavili Tadić, Mitrović, Milenković i Živković, ali je prvu šansu imala Belgija i ponovo se Rajković istakao.
Tri napada Srbije šutem iz daljine završio je Lukić, nijedan nije bio dovoljno dobar, a u 78. minutu je Mitrović zamalo bio neprecizan udarcem glavom.
Najbolju šansu za Srbiju propustio je Đuričić i na pogođenu stativu je dodao i uzdrmanu prečku posle centaršuta Kostića i 89. minutu, moguće je da je minut kasnije Srbija oštećena za penal posle pada Pavlovića u šesnaestercu Belgije, ali je prema svemu prikazanom zaslužila poraz.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:39 15.11.2023
90+3' – Kraj, poraz Srbije
Mlaka, neubedljiva igra, bez šuta u okvir gola.
22:33 15.11.2023
90' – Još tri minuta
Srbija ima šansu da izbegne poraz.
22:31 15.11.2023
89' – Prečka!
Uz pogođenu stativu Đuričić je sada upisao i prečku. Klizeći je uleteo na centaršut Kostića i pogodio prečku.
22:30 15.11.2023
88' – Pavlović oborio Milenkovića
Neverovatna scena, sudar glavama defanzivaca Srbije u napadu Belgije.
Srbija i dalje gubi 1:0.
22:29 15.11.2023
86' – Duga akcija i ništa!
Ni šut na gol...
22:20 15.11.2023
78' – Zamalo!
Mitrović glavom pored gola.
22:19 15.11.2023
77' – I treći put Lukić
I opet preko gola.
22:17 15.11.2023
75' – Opet Lukić
Imao je boljih rešenja, ali je šutirao, zamalo preko gola.
22:16 15.11.2023
73' – Dva udarca
Najpre brani Rajković, a potom Lukiću blokiraju šut.
22:15 15.11.2023
71' – Ušao i Živković
Van igre je Radonjić.
22:13 15.11.2023
70' – Šteta...
Kostić je promenio stranu do Radonjića, usledio je topovski udarac levom nogom, ali preko gola.
22:10 15.11.2023
67' – Još izmena u timu Srbije
Van igre idu Samardžić, Gudelj i Vlahović, na terenu su Milenković, Mitrović i Tadić.
22:08 15.11.2023
66' – Opet Rajković
Deman je lako prevario Gudelja i topovski šutirao.
22:07 15.11.2023
65' – Napamet...
Najpre centaršut Kostića, a potom i prodor Radonjića. Ništa nije prošlo.
22:05 15.11.2023
62' – I opet Openda...
Četvrti put je prevario odbranu Srbije, srećom sada nije šutirao.
22:01 15.11.2023
58' – Đuričić protiv sedmorice?!
Sam je napao celu Belgiju, niko mu nije došao u pomoć, a na kraju nije nagrađen ni kornerom.
21:59 15.11.2023
57' – Šteta...
Radonjić je lepo prošao desnim bokom, stigao do kaznenog prostora, ali na kraju ni korner.
21:53 15.11.2023
50' – Mrtvo vreme
Pauza zbog udarca koji je pretrpeo Veljković i potom dugi period nepovezane igre.
21:46 15.11.2023
45' – Izmene u timu Srbije
Kostić menja Mladenovića, a Lukić Grujića.
21:30 15.11.2023