Partizan - Fenerbahče - Sputnik Srbija

Partizan posle velikog minusa kroz epsku dramu do pobede nad Fenerbahčeom!

Košarkaši Partizana pobedili su Fenerbahče rezultatom 85:84 u utakmici sedmog kola Evrolige koju je obeležila dramatična završnica.
Utakmica je odlučena u poslednjih nekoliko minuta, iako su crno-beli tokom meča gubili i 15 poena razlike, uspeli su da stignu do egala u finišu, a velike zasluge za pobedu idu Alenu Smailagiću, Frenku Kaminskom, Danilu Anđušiću, ali i bivšem igraču crno-belih Jamu Madaru koji je sa dve greške u finišu pomogao Partizanu da stigne do pobede.
Najefikasniji u domaćoj ekipi koju je bodrila puna Arena bio je Kaminski sa 15 poena, većinu njih je postigao u poslednjoj četvrtini, Naneli i Smailagić su dodali po 13, Anđušić devet, Vukčević je imao sjajnu rolu sa osam poena, a Avramović je ostao na sedam.
Vredi istaći uloge Trifunovića sa šest poena, Dozir je uz pet poena imao i pet asistencija, Jaramaz je takođe imao pet poena, Ledej je uz dva imao sedam skokova i pet asistencija, a priliku da debituje dobio je Ponitka i upisao je dva poena, uz odličnu odbranu.
Partizan je u drugom poluvremenu uspeo da zaustavi Hejs-Dejvisa, samo dva od svoja 23 poena ubacio je u nastavku, Dorsi je imao 18 poena, Motli, koji je utakmicu završio sa pet ličnih grešaka imao je 11 poena, Biberović je iskoristio momente i ubacio deset poena, a Vilbekin je ostao na samo devet.
Podsetimo, Partizan je bio bez kapitena Kevina Pantera i nedavnog pojačanja Bruna Kabokla, dok su Fenerbahčeu nedostajali Marko Gudurić, Dišon Pjer, Nik Kalates i Sertač Sanli.
Partizan je odlično počeo utakmicu, preko Kaminskog i Nanelija je poveo sa 5:0, ali je već posle toga viđeno da će odbrana biti veliki problem.
Fenerbahče se vratio na 9:9, usledio je niz od tri trojke za prednost Partizana od 15:12, a posle minuta odmora gosti su napravili neverovatnu seriju od 13:0 koju su u finišu prekinuli Avramović i Smailagić za podnošljivih četiri poena zaostatka posle prve deonice.
Ipak, Fener je nastavio gde je stao, tri trojke su ubačene posle malog odmora, Vukčević i Smailagić su pokušavali da vrate ekipu u igru, ali je odbrana bila toliko loša da je zaostatak i dalje bio na snazi.
Aktivirao se i Trifunović, pokušao je da parira raspoloženom Hejs-Dejvisu koji je upisao čak 21 poen za poluvreme, bez sekunde odmora, a posle tri slobodna bacanja i poena za Jaramaza jer je Sestina dirao tablu, dogodila se i dobra odbrana crno-belih pa su na poluvreme otišli sa svega devet poena zaostatka, 56:47, što je praktično bila razlika u pogođenim trojkama – 9:6 za tursku ekipu.
Pored neverovatnog Hejs-Dejvisa u Feneru se istakao Dorsi sa 12 poena, Biberović je ubacio dve trojke, dok je Partizan imao nešto bolje raspoređenije poene, Naneli je imao deset poena, Vukčević osam, Smailagić sedam, Trifunović jedan manje, Avramović i Jaramaz po pet, Kaminski četiri, Dozir dva, dok Anđušić i, iznenađujuće, Ledej, nisu imali ni poen.
Otvorio je trojkom Fenerbahče nastavak, morao je potom trener Itudis da izbaci Motlija iz igre zbog četvrte lične greške, a Papajanisov ulazak na teren su iskoristili Smailagić i Ledej za umanjenje zaostatka.
Na krilima navijača Partizan je imao veliku šansu u 27. minutu da se vrati potpuno u igru, promašena su tri šuta u jednom napadu, ali su potom Smailagić, Naneli i Anđušić bili precizni i pred poslednju četvrtinu crno-beli su imali šest poena zaostatka, 69:63.
Pravu eksploziju je izazvao Dozir trojkom za umanjenje na 69:66, Kaminski je imao šansu da utakmicu dovede na poen zaostatka, pogodio je samo jedno slobodno bacanje, a Ponitka se na debiju u dresu Partizana odmah upisao u strelce i usledila je igra koš za koš, sa dva poena viška za Fener.
Zablistao je Kaminski u tim momentima, sa četiri poena u nizu je neutralisao trojku Dorsija i doneo prednost Partizanu od 79:78, prvu od prve četvrtine, na nešto manje od četiri minuta do kraja.
Veliku šansu za tri poena viška propustio je Ponitka, usledio je niz loših odluka igrača Partizana na obe strane, nije nagrađena ni borbenost Smailagića pa je na stotinu sekundi do kraja Fener imao upravo tri poena prednosti posle poena Vilbekina.
Ipak, na ulazu u poslednji minut Kaminski je zakucao za samo poen zaostatka, a posle izgubljene lopte Madara Anđušić je pronašao Smailagića za novo zakucavanje i preokret na tridesetak sekundi do kraja.
Ponovo je Madar, bivši igrač Partizana, izveo loš napad, Anđušić je pogodio oba penala, to je učinio i Vilbekin, zatim je Kaminskom ispala lopta u aut, imao je Fener pet sekundi za napad, ali nije našao dobru poziciju i ostalo je 85:84 za Partizan u epskoj drami.
Partizan je ostvario treću pobedu u ovosezonskoj Evroligi.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:34 09.11.2023
40' – Nema koša, pobeda Partizana!
Nisu igrači Fenera našli dobar šut na kraju!
Partizan pobeđuje sa 85:84!
Partizan i Fenerbahče - Sputnik Srbija
22:32 09.11.2023
40' – Kaminskom ispada lopta!
U aut na pet sekundi do kraja!
22:29 09.11.2023
40' – Vilbekin siguran
Ponovo je poen razlike, sedam sekundi do kraja.
22:28 09.11.2023
40' – Promašaj Madara!
Anđušić ide na liniju za slobodna bacanja i vođstvo od 85:82 na 11 sekundi do kraja!
22:24 09.11.2023
40' – Smailagić!
Opet zakucavanje, Partizan vodi 83:82!
Prethodno je Madar izgubio loptu, a Anđušić zabeležio briljantnu asistenciju.
22:22 09.11.2023
40' – Kaminski!
Zakucavanje, Partizan gubi 82:81.
22:19 09.11.2023
39' – I opet loše...
Kaminski nije hteo da šutne, Dozir jeste i promašio, a Vilbekin je pogodio.
Partizan gubi 82:79.
22:18 09.11.2023
39' – Smailagić izborio loptu!
Fenomenalan potez!
22:17 09.11.2023
38' – Loše odluke...
Vilbekin je pobegao Smailagiću, a potom Dozir promašuje dvojku.
22:15 09.11.2023
37' – Ponitka promašio zicer!
Auh koja šteta...
22:14 09.11.2023
37' – Ponitka uzeo faul!
Prevario je Hejs-Dejvisa.
22:11 09.11.2023
36' – Kaminski za vođstvo Partizana!
Četiri poena u nizu za preokret na 79:78!
36' – Dorsi...
Trojka, Fener vodi 78:75.
22:09 09.11.2023
35' – Kaminski izbacio Motlija!
Posle pogotka i faul prvog centra Fenera.
75:75.
22:08 09.11.2023
34' – Nerešeno!
Kaminski pogađa za 73:73.
22:04 09.11.2023
33' – Ponitka pogađa!
Opet dva razlike...
22:03 09.11.2023
32' – Ponitka na terenu, a Kaminski na penalima
Pogodio je samo jedno i smanjio na 69:67.
22:00 09.11.2023
31' – Dozir!
Trojka za umanjenje na 69:66.
21:57 09.11.2023
30' – Partizan i dalje u igri!
Ima zaostatak 69:63.