Baskijci i Madriđani siloviti, Dmitrović kapitulirao, a Junajted ostavio bodove u Kopenhagenu

© AP Photo / Alvaro BarrientosFudbaler
Fudbaler - Sputnik Srbija, 1920, 08.11.2023
Real Sosijedad je sa ubedljivih 3:1 savladao Benfiku, Napoli je odigrao samo nerešeno (1:1) protiv Union Berlina u uvodnim mečevima drugog dana četvrtog kola Lige šampiona, potom je Arsenal je bio siguran protiv Sevilje (2:0), kao i Real u duelu sa Bragom (3:0), dok je Mančester junajted poražen u Kopenhagenu sa 4:3.
Sosijedad je na svom terenu bio više nego ubedljiv pošto je za 21 minut postigao tri regularna gola.
Usput, jedan pogodak im je poništen zbog igranja rukom, a u 29. minutu su upisali i promašeni penal.
Akteri utakmice u Londonu između Arsenala i Sevilje bili su Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj, ali su ipak morali da polože koplja u na gostujućem terenu.
Minhenski Bajern je tek u finišu utakmice sa dva brza gola uspeo da pobedi Galatasaraj na svom terenu, Junajted se mučio u Kopenhagenu, u utakmici koja je imala desetominutni prekid, sa igračem manje, engleski tim nije uspeo da osvoji ni bod, poražen je sa 4:3.
Dramatično je bilo u duelu Salcburga i Intera, prošlogodišnji finalista je kao gost uspeo da slavi sa 1:0, što je rezultat i utakmice između PSV i Lansa, dok je Real Madrid bio ubedljiv protiv Brage sa 3:0.