Tadiću baš „legao“ turski fudbal

© AFP 2023 / MAURICE VAN STEENDušan Tadić, Ajaks
Dušan Tadić, Ajaks - Sputnik Srbija, 1920, 05.11.2023
Srpski fudbaler Dušan Tadić nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Fenerbahčea. On je u porazu svog tima od Trabzona postigao dva gola, ali je njegov tim poražen na kraju sa 2:3. Jasno, odbrana je problem.
Tadić je do golova stigao iz penala.

Prvi kazneni udarac je realizovao u 61. minutu kada je smanjio na 1:3, a drugi u 90. minutu kada je postavio konačnih 2:3.

Trabzon je na ovaj način prekinuo fantastičnu seriju Fenerbahčea od deset pobeda od početka nove sezone u Superligi Turske.
U Istanbulu je bilo 3:2 za goste, koji su poveli preko Onuačua u desetom minutu, a asistent je bio Edin Višća.
Već u prva dva minuta drugog poluvremena videli smo još dva pogotka gostiju, prvo je Ozdemir savladao Livakovića, a onda je pogodio i Nikolas Pepe.
Na kraju je srpski majstor sa dva gola smanjio rezultat, ali Fener nije uspeo ni do boda. Odbrana ovoga puta nije odradila posao.
Zbog ovog poraza Fener je pao na drugo mesto, jer Galatasaraj sada sa 31 osvojenim bodom drži čelo tabele. Fenerbahče je na koti 30.