Zvezda dala tri gola – i uzela tri boda

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbaler Crvene zvezde
Fudbaler Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 04.11.2023
Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u Superligi. Dočekali su Radnik i na kraju su slavili sa 3:1 (1:0).
Crvena zvezda je vodila sa 1:0 od 19. minuta pogotkom Jovana Mijatovića. To je bio njegov treći gol ove sezone u Superligi, a dao ga je na asistenciju Mirka Ivanića.
Možda je mogao do gola i nešto ranije, ali je mladi fudbaler šutirao neprecizno. Kada su crveno-beli probili oklop gostiju, bilo je jasno da im u nastavku meča biti lakše da igraju.
U 54. minutu Zvezda je povela sa 2:0 golom Uroša Spajića.
Imali su crveno-beli faul koji je iznudio Kanga na nekih 30-35 metara od gola, izveli su akciju kratkih dodavanja i prebacili loptu na desnu stranu, odakle je usledio centaršut Kangve, a iskusni štoper se najbolje snašao pred golom Radnika.
Već tada je mogla da se nasluti Zvezdina pobeda.
Radnik je golom Tomaševića napravio znak pitanja, a onda je Kanga u 91. minutu sa penala rešio pitanje pobednika.
Kako javlja Tanjug, Zvezda je ovom pobedom izjednačila svetski rekord Reala sa 121 utakmicom bez poraza u prvenstvu na domaćem terenu i napravila uvertiru pred meč protiv Lajpciga u Ligi šampiona.