Aleksa Avramović - Sputnik Srbija

Partizanova repriza u Vitoriji – Ivanovićeva Baskonija posle drame dobila crno-bele

Košarkaši Partizana gostovali su Baskoniji u okviru Evrolige, a ekipa Željka Obradovića je na kraju posle velike drame zabeležila poraz od 84:83. Ponovo su crno-beli prosuli šansu kao prošle sezone u Vitoriji. Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik
Partizan je tokom poslednje četvrtine vodio i sedam poena razlike, ali je u neizvesnoj završnici ponovo dopustio Baskoniji da dođe do pobede. Ovoga puta sa Duškom Ivanovićem na klupi.
Na kraju je Partizan imao šansu za pobedu, ali je u poslednjem napadu na sekundu do kraja lopta išla na Frenka Kaminskog, završila je u autu i to je značilo kraj.
Ključne poene postigao je Čima Moneke, posle ofanzivnog skoka, kada je oba slobodna bacanja pretvorio u poene i preokrenuo sa 82:83, na 84:83.
Moneke je bio najefikasniji u pobedi Baskonije sa 16 poena, dok je Hauard dodao 14 koliko je ubacio i Sedekerskis. Kod Partizana najbolje su se pokazali Naneli sa 16, Vukčević sa 13 i Ognjen Jaramaz sa 11 poena. Vanja Marinković je za domaćina dao 12 poena.
Bivši plejemjker Partizana Kodi Miler-Mekintajer ubacio je devet poena i tome dodao osam skokova i osam asistencija. Dakle, bio je blizu tripl-dabla.
Veoma velika pobeda za Ivanovića na debiju za Baskoniju i nesrećan poraz za crno-bele jer su bili u naletu posle dva dobijena derbija, vodili su i na kraju sve prosuli.
Partizan naredni meč u Evroligi igra kod kuće u četvrtak protiv Fenerbahčea.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:35 03.11.2023
Loš napad
Probao je Jaramaz da proigra Kaminskog, ali je to bilo jako loše. Traži čelendž Partizan
13 sekundi
Kakav potez Nanelija, pogodio je sada uz faul i ima šansu da odvede crno-bele do prednosti - 82:82. Pogađa Naneli za prednost Partizana - 82:83
22:25 03.11.2023
Poslednji minut
Moneke pogađa - 82:80. Potom Ledej gubi loptu.
22:18 03.11.2023
37' – Trojka Marinkovića
Drama u Vitoriji - 76:77
22:16 03.11.2023
36' – Hauardova trojka
Partizan je izgubio loptu, a Hauard to kaznio najvećom kaznom - 73:75
22:12 03.11.2023
35' – Avramović
Postigao je Avramović poene sa linije za slobodna bacanja - 70:75
22:08 03.11.2023
33' – Prelepa asistencija
Vukčević je fenomenalno proigrao Trifunovića koji je poentirao - 65:72
22:05 03.11.2023
31' – Ukradene lopte
Sevale su ukradene lopte na sve strane, na kraju je Smailagić fauliran i imaće dva slobodna bacanja - 65:70 za Partizan.
21:59 03.11.2023
Kraj treće deonice
Posle 30 minuta Partizan u Vitoriji vodi sa 66:63
21:57 03.11.2023
29' – Naneli!
Kakva trojka Nanelija, Partizan vodi sa 66:58!
21:50 03.11.2023
26' – Jaramaz!
Partizan je ubacio u veću brzinu, Jaramaz je sada ubacio trojku - 55:61
21:46 03.11.2023
24' – Ledej!
Ukrao je Ledej loptu i zakucao na drugoj strani - 55:54. Pogađa još jednom za preokret, a onda i trojka Anđušića - 55:59!
21:44 03.11.2023
23' – Dobar potez Anđušića
Prošao je Danilo dobro i pogodio uz faul Hauarda - 53:45. Potom Kaminski stiže do osmog poena - 53:47, a onda i Naneli daje trojku - 53:50
21:40 03.11.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Partizan juri zaostatak od šest poena. Anđušić nije bio precizan u šutu za tri poena, potom Kaminski loš u odbrani na Kocaru - 50:42
21:24 03.11.2023
Poluvreme
Posle 20 minuta igre Partizan gubi sa 48:42. Crno-beli su ovu razliku dozvolili nešto slabijom igrom u drugoj deonici.
21:17 03.11.2023
19' – Još jednom Ledej
Naneli je pogodio sa penala, a onda je Ledej ubacio iz reketa - 43:38. Potom Naneli daje nove poene sa penala - 46:40