Frenk Kaminski - Sputnik Srbija

Kaminski zablistao, Nejpir igrao sâm – Partizan ponovo pobedio Zvezdu

Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu nad Crvenom zvezdom u petom kolu ABA lige rezultatom 98:87.
Partizan je uspeo u pet dana dva puta da savlada večitog rivala, u oba navrata na svom parketu, u četvrtak u Evroligi, a u ponedeljak u ABA ligi.
Za razliku od prvog duela nije viđen toliki broj preokreta u rezultatu, Zvezda je vodila u prvoj deonici, Partizan je do poluvremena preokrenuo i potom sačuvao razliku, bez kapitena Kevina Pantera, dok na drugoj strani nije bilo Nemanje Nedovića, Branka Lazića i Adama Hange.
Sjajan u timu Partizana bio je Frenk Kaminski sa 22 poena, Aleksa Avramović je imao 15 poena, šest asistencija i tri uradene lopte, dok je Zek Ledej imao 13.
Dvocifreni učinak su upisali Pi Džej Dozir, koji je imao i osam asistencija, kao i Danilo Anđušić sa 11 poena, od čega tri trojke.
Na drugoj strani je, u odsustvu dvojice bekova Nedovića i Hange, odgovornost preuzeo Šabaz Nejpir, jeste ubacio 23 poena, ali je potrošio čak 17 šuteva uz osam asistencija i četiri izgubljene lopte.
Rokas Gedraitis je završio duel sa 13 poena, Luka Mitrović sa 12, dok su Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj ostali na po deset.
Posle pet kola večiti rivali imaju po četiri pobede i jedan poraz u ABA ligi.
Standings provided by Sofascore
Ruski reprezentativac Bolomboj je nastavio gde je stao na prošlom derbiju kada je upisao 16 poena, imao je šest za svega dva minuta, a posle koša Mitrovića za 11:4, trener Obradović je tražio minut odmora.
I dobio je reakciju svoje ekipe, Partizan je stigao do egala na 11:11, ali je zatim Zvezda ušla u seriju od 10:0 koju je prekinuo Smailagić trojkom.
Zvezdin ritam je ostao dobar, Partizan je zaostajao i posle prve četvrtine gosti su vodili sa 25:17.
Nastavak je doneo i preokret, Dozir, Ledej, Trifunović i Kaminski su ostvarili seriju 10:1 posle čega se ušlo u igru koš za koš, sve do finiša poluvremena kada je Partizan iskoristio nešto brži ritam i stekao prednost od 47:36, posle trojke Dozira.
Kako je završeno, tako je i ponovo počelo, tri trojke Partizana i jedna Zvezde za start treće deonice, uz katastrofalnu igru plejmejkera Zvezde Nejpira – rezultat svega je 56:39 za Partizan posle samo tri minuta igre posle velikog odmora.
Nije vredeo tajm-aut Zvezde, Partizan je nastavljao da pogađa trojke, Nejpir je na drugoj strani pokušavao da se uvede u utakmicu, a dok se to dešavalo crno-beli su dizali razliku do čak 19 poena na tri minuta do kraja četvrtine, 68:51.
Američki košarkaš je uspeo da pronađe ritam, sa pet poena u nizu je naveo Obradovića na tajm-aut, Partizan je preko Kaminskog i Jaramaza odbio napad i poneo devet poena razlike u poslednji kvartal.
Trojkom Teodosića je počeo odlučujući period, kasnije je poentirao i Davidovac, ali su Jaramaz, Trifunović i Kaminski odbijali nalete protivnika. Jago i Nejpir su nastavili sa individualnim akcijama, a Partizan je na drugoj strani timskom igrom održavao razliku i na tri minuta do kraja je imao devet poena viška, 87:78, što je i momenat kada su obe ekipe ispunile bonus.
Avramović je, kao i u prethodnom derbiju, pojačao odbranu, ukrao je dve lopte, upisao četiri poena i doveo Partizan do dvocifrene razlike, a trojku Nejpira neutralisao je Ledej na 90 sekundi do kraja za 91:81, a duel je okončan rezultatom 98:87.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:18 30.10.2023
40' – Kraj, pobeda Partizana
Trijumf za crno-bele rezultatom 98:87.
Zvezda i Partizan - Sputnik Srbija
22:16 30.10.2023
40' – Faul nad Avramovićem i tehnička za Teodosića
Partizan vodi 98:87 na devet sekundi do kraja.
22:13 30.10.2023
40' – Faul nad Smailagićem
Partizan vodi 95:87 na 35 sekundi do kraja.
22:06 30.10.2023
39' – Nejpir opet uzima faul
I smanjuje na 94:87.
22:01 30.10.2023
39' – Ledej za tri
Na 90 sekundi do kraja za 91:81.
22:00 30.10.2023
39' – Nejpir pogađa uz faul
Smanjuje na 91:84.
38' – Avramović odličan, Nejpir pogađa
Dve ukradene lopte i koš na obruču, zatim i koš uz faul, a Nejpir je pogodio trojku.
Partizan vodi 91:81.
21:57 30.10.2023
37' – Nejpir greši, Kaminski ne
Izgubljena lopta plejmejkera Zvezde je kažnjena košem Kaminskog.
Partizan vodi 87:78.
21:53 30.10.2023
36' – Nejpir siguran
Faul Dozira i dva pogođena penala.
Zvezda smanjuje na 85:78.
21:48 30.10.2023
35' – Preterao je Jago
Želeo je po svaku cenu da poentira, ali je na kraju napravio faul u napadu.
21:47 30.10.2023
35' – Faul i tehnička
Dosuđen je prekršaj nad Kaminskim, a zbog prigovora i tehnička treneru Sferopulosu.
Od svega samo jedan poen za Partizan koji vodi 83:76.
21:45 30.10.2023
35' – Trojka Jaga
Zvezda smanjuje na 82:76.
21:43 30.10.2023
34' – Loš napad Partizana, dobar napad Zvezde
Laki poeni na obruču za 80:73.
21:41 30.10.2023
33' – Trifunović zapažen
Koš pa asistencija za Kaminskog.
Partizan vodi 80:71.
33' – Pogađa Davidovac
Posle promašene i pogođena trojka.
Partizan vodi 78:69.
21:39 30.10.2023
32' – Jaramaz uzvraća
Težak šut za dva, 74:66 za Partizan.
21:37 30.10.2023
31' – Teodosić pogađa trojku!
Zvezda smanjuje na 72:66.
21:35 30.10.2023
30' – Partizan vodi pred poslednju deonicu večitog derbija
Nejpir nije pogodio poslednji šut, Partizan vodi 72:63.
Partizan - Zvezda - Sputnik Srbija
21:34 30.10.2023
30' – Jaramaz odličan
Napao je Nejpira za 72:63.
21:33 30.10.2023
30' – Teodosić siguran
Zvezda se vraća na sedam razlike, 70:63.