Partizan uspešno ukrotio Zmajeve – dva gola za dva minuta rešila dilemu

© Sputnik / Spasoje VeselinovićPartizanov stadion
Partizanov stadion - Sputnik Srbija, 1920, 29.10.2023
Fudbaleri Partizana stigli su do nove pobede u Superligi Srbije. Na stadionu crno-belih gostovao je Voždovac, odolevali su Zmajevi sve do sredine drugog poluvremena kada su poklekli, a crno-beli sa dva gola za dva minuta trasirali put ka pobedi - 3:0 (0:0).
Strelci za Partizan bili su Severina, Zahid i Saldanja (penal), dok je Bibars Natho pokazao da je jedan od glavnih kreatora igre crno-belih.
Igor Duljaj na ovoj utakmici nije računao na Kvinsija Meniga i Kalulua. Partizan je mogao do prednosti u 16. minutu kada je Zahid proigrao Natha, ali je ovaj šutirao preko gola.
Prvo poluvreme nije obilovalo šansama, Partizan jeste bio opasniji, ali nedovoljno da povede pa se na veliku pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.
Čim je počelo drugo poluvreme Zahid se našao u dobroj šansi, ali nije uspeo da odvede crno-bele u prednost i da im tako skine teret sa leđa.
Što nije uradio Zahid, jeste Severina u 55. minutu, kada je prvo napravio dribling u desnu stranu, a onda matirao protivničkog golmana. Onog momenta kako je Partizan poveo, tako mu je postalo lakše da igra i to se videlo samo dva minuta kasnije kada je Zahid dao novi gol i podigao rezultat na 2:0.
Realno, posle toga se nije postavljalo pitanje pobednika.
Na kraju je Saldanja golom iz penala potvrdio trijumf Parnog valjka i novu pobedu u nizu.
Partizan posle ove pobede ima 34 boda iz 12 utakmica. Crvena zvezda je na 27 bodova i ima meč manje.