Zvezda pokosila Traktordžije na pogon Krasoa i Olajinke

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde  - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2023
Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se na pobednički kolosek posle poraza od Lajpciga. Crveno-beli su gostovali IMT-u u Superligi Srbije i slavili su sa 2:1 (2:0).
Zvezda je povela u 22. minutu, a strelac je bio Žan Filip Kraso. Stigao je do sedmog gola ove sezone. Lepo je šutirao sa ivice kaznenog prostora, pre toga je se namestio na levu nogu i to je bio momenat kada su navijači Crvene zvezde odahnuli.
Kada je Olajinka pogodio četiri minuta kasnije moglo je da se nasluti da će Zvezda uzeti tri boda.

Strelci za crveno-bele bili su povratnik u tim Žan-Filip Kraso u 23. i Piter Olajinka u 26. minutu. Strelac za IMT bio je Vladimir Radočaj u 72. minutu, ali nije ništa značajno promenio osim što je uneo blagi nemir kod pristalica crveno-belih.

Na golu Zvezde u drugom poluvremenu nije stajao Omri Glazer, zamenio ga je Zoran Popović, ali prema prvim informacijama izraelski čuvar mreže prventivno je izašao iz igre i nije teže povređen.
Ranije danas Železničar je savladao Radnik 1:0. Takođe, Radnički iz Niša i Spartak podelili su bodove 1:1.
Zvezda je druga na tabeli sa 27 bodova, četiri manje od Partizana.