Modrić asistirao – Belingem nokautirao Barselonu na Monžuiku /video/

© AFP 2023 / LLUIS GENEDžud Belingem
Džud Belingem - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2023
U El Klasiku - veliki preokret! Barselona je dočekala Real Madrid u okviru španske Primere, a meč je završen rezultatom 1:2 (1:0) u korist Madriđana. Ekipa Karla Anćelotija bila je blizu poraza, ali je Džud Belingem postigao strašan gol za izjednačenje, pa još jedan u nadoknadi vremena za pobedu.
Odlučujući momenat dogodio se u 92. minutu. Luka Modrić je asistirao, možda i iz nehata, a Belingem je bio strelac za pobedu.
Na prvih 13 mečeva Belingem je dao 13 golova i dodao tri asistencije u dresu Reala. Strašna forma!
Barselona je jako rano stigla u prednost, strelac je bio Ilkaj Gundogan u 7. minutu utakmice i delovalo je da na Monžuiku ide sve na ruku domaćina.
Možda i najlepši momenat utakmice dogodio se u 68. minutu utakmice. Belingem se namestio na oko 20 metara i uputio je zaista sjajan udarac.
Prava strela je to bila, Ter Štegen se ispružio koliko je dugačak, ali ništa nije mogao.
Do kraja je Belingem dao još jedan gol i tako srušio Barselonu.
Bilo je dosta momenata kada nije bilo previše dešavanja, ali pamtiće se na kraju uzbudljiv preokret Real Madrida.
Treba reći da je Barselona imala dve stative preko Lopesa i Martinesa.